Znany szef kuchni pokazał, co robi na śniadanie dla dzieci. Dalibyście to swoim pociechom?

Znany na całym świecie szef kuchni Pete Evans pokazał, jak karmi swoje córki. Udostępnił zdjęcie śniadania i opisał, z czego składa się posiłek.

Pete Evans, szef kuchni, który jest zwolennikiem diety paleo, pokazał na Instagramie, jakie śniadanie zaserwował córkom. Dziewczynki miały okazję skosztować jajka z kawiorem, a także, jak napisał kucharz, "mały jogurt owocowy i kokosowy oraz rosół z kurczaka".

 
Zawsze  jedzą tłuszcz zwierzęcy oraz białko

- dodał. W 2015 roku kucharz napisał ksiązkę wraz z innymi kucharzami. Została odrzucona przez ekspertów ds. Zdrowia przez to, że zawiera domową mieszankę dla niemowląt z bulionu kostnego, wątróbki drobiowej, olejów i suplementu probiotycznego. Autorzy zmienili niektóre przepisy i samodzielnie wydali książkę. 

Czym jeszcze szef kuchni karmi dzieci?

To nie pierwszy raz, kiedy Evans podzielił się tym, co jego dzieci jedzą na śniadanie. W 2017 roku pokazał zdjęcie posiłku córki i napisał, że je „ekologiczne jaja, brokuł, bekon, sałatę, awokado i kawior.

Dieta paleo - na czym polega?

Dieta paleo polega na takim sposobie odżywiania, który eliminuje produkty przetworzone, a koncentruje się na naturalnych składnikach. Dieta paleo jest wysokobiałkową dietą opierającą się na spożywaniu przede wszystkim mięsa oraz ryb. Ryby, akceptowane w tej diecie to słodkowodny pstrąg oraz ryby morskie, takie jak śledzie, flądra, sola, sardynki, tuńczyk, dorsz, halibut. Można jeść także owoce morza. Produkty przetworzone są zabronione.

Co sądzicie o żywieniu dzieci zgodnie z zasadami diety paleo?

Śniadanie dla dzieci - pomysły

Zobacz wideo
Więcej o: