Dzieci poszkodowane w wypadkach dostaną zabawki "Misie Ratownisie" - ruszyła kolejna akcja

Ruszyła kolejna edycja akcji "Misie Ratownisie". W ponad 450 punktach zbierane są pluszowe zabawki dla dzieci, które są ofiarami wypadków.

Zabawki dla dzieci po wypadkach

W Krośnie, w województwie podkarpackim, miała miejsce konferencja prasowa, mająca na celu promocję ogólnopolskiej akcji "Misie Ratownisie". Akcja jest jednym z czterech programów prowadzonych przez Fundację Wsparcie 112. Na celu ma zbieranie i przekazywanie pluszaków do jednostek Straży Pożarnych, zespołów Ratownictwa Medycznego i innych służb. Pluszaki mają być wsparciem dla najmłodszych ofiar wypadków. Symbolizować mają bezpieczeństwo i domowe ciepło. "Fundacja Wsparcie 112" na oficjalnej stronie pisze:

Miś Ratowniś pomaga dziecku wyciszyć się, przełamać nieśmiałość. Dla dzieci wypadek, pobyt w karetce, szpitalu to wielki szok. W tych chwilach pocieszy ich pluszak

Dzieci  dostaną zabawki misie

W listopadzie wystartowała 5. edycja akcji "Misie Ratownisie". Każde województwo posiada swój sztab. "Polska zbiera z nami pluszowe misie w ponad 450 punktach" - powiedział Artur Jabłoński, inicjator akcji, prezes Fundacji Wsparcie 112. Po zakończeniu akcji zabawki zostaną posegregowane i rozdzielone między placówki. Większe misie przekazane zostaną do hospicjów i szpitali na oddziały dziecięce w całym kraju. Zbiórka potrwa do 2 lutego 2020 r., a wielki finał odbędzie się 16 lutego 2020 r. w Krośnie. 

Zobacz materiał o porzuconych dzieciach

Zobacz wideo
Więcej o: