Nastolatki zaskoczone, jak trudna jest opieka nad dzieckiem. "Czy można go wyłączyć?"

Szkoła w Kanadzie stworzyła projekt, który miał pokazać nastolatkom, jak wygląda rodzicielstwo i wychowywanie dzieci. Rezultaty rozbawiły nauczycieli.

Szkoła uczy nastolatki rodzicielstwa

Uczniowie publicznej szkoły średniej w Chippewa w Kanadzie, w ramach corocznego projektu klasowego zajęli się lalkami przypominającymi dzieci. Wystarczył jeden weekend, aby przekonali się, że rodzicielstwo to bardzo wymagające zajęcie. Szukając rad dotyczących opieki nad lalkami, uczniowie pisali wiadomości do swojego nauczyciela. Wysłane przez nich smsy idealnie pokazały, z czym mierzą się rodzice. 

Rezultaty projektu o rodzicielstwie dla nastolatków

Nieprzygotowani do tej roli rodziców uczniowie dostali ciężkie zadanie. Szkoła opublikowała zrzuty ekranowe z smsów, które uczniowie wysyłali nauczycielowi:

Jeden uczeń zapytał: "Czy mogę wrzucić dziecko do torby?", nauczyciel napisał, że nie może tego zrobić na co on odpisał: "więc muszę to nosić w zimnie?"

Inny uczeń w panice napisał: „Kołysałem go przez około 20 minut, a on wciąż narzeka”

Pytanie brzmiało również: „Czy można go wyłączyć?” Nauczyciel odpisał: "Słuchaj, jeśli dzieci rodziłyby się z wyłącznikami, aby mama i tata mieli trochę spokoju, nie byłoby rodzica, który by tego nie użył".

Na oficjalnym Facebooku szkoły Chippewa Secondary wstawiono wpis: 

Dzieci wróciły! Czekamy na dyskusje w klasie na temat eksperymentalnego uczenia się, które miało miejsce w ten weekend. W poniedziałek rano wszyscy wyglądali na odrobinę zmęczonych

Jeżeli jesteś rodzicem koniecznie zobacz:

Zobacz wideo
Więcej o: