Tata sformułował zasady dla bliskich dotyczące odwiedzin dziecka. Nazwali go "aroganckim"

Tata wysłał e-maila do członków rodziny oraz przyjaciół. Napisał w nim zasady, które dotyczyły odwiedzin dziecka. Zabronił m.in. "wyperfumowanym", przeziębionym, ludziom poniżej 18. roku życia oraz "tym ze złą energią" przychodzić do noworodka. Mężczyzna został przez to nazwany "aroganckim".

W amerykańskim serwisie Reddit pojawił się wpis użytkownika o pseudonimie AmItheAsshole. Młody tata opisał historię o tym, jak został nazwany aroganckim i niegrzecznym, ponieważ wysłał bliskim e-maila z zasadami, które trzeba przestrzegać przy jego dziecku podczas pierwszych odwiedzin. 

Używasz intensywnych perfum? Nie odwiedzaj dziecka

Tata zabronił odwiedzin noworodka osobom, które używają intensywnych perfum, tym, które nie ukończyły 18. roku życia, przeziębionym oraz ludziom "ze złą energią" (nieuprzejmym). Kilku znajomych zrozumiało mężczyznę i stwierdziło, że postąpił racjonalnie. Jednak jego rodzice oraz teściowie byli oburzeni. 

Mężczyzna ujawnił powody, dla których zdecydował się wysłać e-mailem listę zasad:

  1. "Trzy dni temu urodziło nam się pierwsze dziecko. Nasze rodziny nie wiedzą, jak zachować się będąc w pobliżu noworodka".
  2. "Moi rodzice są bardzo staromodni i sądzą, że pozwolenie dziecku na jedzenie brudu jest lepsze niż jakakolwiek szczepionka, a moja żona ma tendencję do bycia przewrażliwioną".
  3. "Poprosiłem, aby dzieci nie przychodziły, ponieważ szkoły są wylęgarnią wirusów". 
  4. "W związku z tym, że moja mama używa intensywnych perfum, sporządziłam ogólną notatkę, prosząc wszystkich, aby użyli delikatnych zapachów, albo w ogóle z nich zrezygnowali".
  5. "Wrzuciłem kilka innych informacji i poprosiłem ludzi, aby poinformowali mnie, o której będą chcieli przyjść, aby nie przyszli wszyscy na raz. Nie chciałem prezentów, ponieważ wiem, że mógłbym mieć problemy z przewiezieniem wszystkiego na raz ze szpitala".

Tata poczuł, że mógłby kogoś urazić tą wiadomością, ale jego żona powiedziała, że treść jest odpowiednia. Po wysłaniu wiadomości e-mail tata spotkał się z krytyką ze strony przyjaciół i rodziny. Najbardziej oburzeni byli jego rodzice oraz teściowie. Przyszli koło południa, gdy w odwiedzinach była już ciocia ze swoją rodziną. Mężczyzna poprosił rodziców, o to aby poczekali na zewnątrz, jednak uprzejma ciocia postanowiła skrócić czas wizyty. 

Moja mama bez pytania wzięła dziecko i zaczęła zmieniać mu pieluszkę

Godzinę później tata wyjaśnił, że jego rodzice wciąż tam byli, gdy pojawili się jego teściowie wraz z młodym wnukiem. 

Ich wnuk zaczął płakać, a moja mama zaczęła krytykować go za to, że poprosiliśmy o uciszenie dziecka. Mój ojciec stwierdził wówczas, że jesteśmy zbyt rozpieszczeni

- powiedział. Mężczyzna napisał o tym w mediach społecznościowych. Internauci stwierdzili, że ma prawo ustalić zasady, bo to jego dziecko. 

Kup dużo mydła do rąk i środków dezynfekujących. Ja namówiłem szwagra do noszenia rękawiczek chirurgicznych, ponieważ po prostu nie ufałem jego umiejętnościom mycia rąk. Ale pozwól swojej rodzinie poznać dziecko i trochę się z nim związać

- radził jeden z komentujących.

Co powinno znaleźć się w wyprawce dla noworodka?

Zobacz wideo
Więcej o: