Tata wymyślił genialny sposób na mycie zębów. Teraz jego bez córka szoruje je przez dwie minuty

Dave Matthews, tata z australijskiego Queensland sprawił, że jego córka z chęcią myje zęby. Z jego sposobu może skorzystać każdy rodzic.

Tata trójki dzieci wymyślił coś, co z jednej strony jest szalenie proste, a z drugiej - genialne. Problem: mycie zębów przez dzieci. Jak sprawić, aby robiły to dokładnie i przez dwie minuty? Rozwiązanie: podcast. Córka Dave'a Matthewsa, Eden, nie chciała myć zębów, a pomysłowy tata znalazł na to sposób. Meżczyzna jest prezenterem radiowym, nic dziwi więc, że oparty jest on na nagraniach.

Brushy, bo tak nazywa się stworzony przez niego podcast, to nagrania na tematy, które mogą zainteresować dzieci, tak jak Eden: słonie, robaki, dinozaury czy święta Bożego Narodzenia. Narratorką jest dziewczynka, a do tej pory udostępniono dziewięć odcinków. Podcast zbiera pozytywne recenzje.

 

Dziecko chętnie myje zęby

Na początku każdego odcinka, Eden zachęca dzieci do wzięcia szczoteczki do zębów i nałożenia na nią pasty. Następnie przez dwie minuty opowiada im historię, na sam koniec przypomina o wypluciu pasty i wypłukaniu ust.

Dwuminutowe historie zadziałały nie tylko na córkę Dave'a. Komentarze, jakie rodzice zostawiają pod nagranymi odcinkami świadczą o tym, że sposób sprawdził się także u innych maluchów.

Nasze dzieci czekają teraz na mycie zębów, ponieważ uwielbiają słuchać Brushy! Bez problemów wytrzymują dwie minuty

- czytamy w jednym z nich.

Tata niczym pomysłowy Dobromir

Podcast dostępny jest w Apple Store, jednak pomysł australijskiego prezentera możemy wykorzystać nawet, jeśli nie mamy dostępu do nagrań. Sami (lub z pomocą naszych dzieci) możemy przygotować nagrania na interesujące je tematy. Możemy odtwarzać je na telefonie, ale i na poczciwym dyktafonie lub innym sprzęcie. Maluchom frajdę może sprawić już samo przygotowywanie audycji, a później - podczas szczotkowania - mogą odsłuchiwać efekty. Czas zleci im błyskawicznie.

Czy zęby trzeba myć po każdym posiłku? Wyjaśniamy:

Zobacz wideo

Co musimy wiedzieć o myciu zębów?

Pojawienie się pierwszego zęba to sygnał, że czas zacząć szczotkowanie (warto już wcześniej oczyszczać dziąsła niemowlęcia, np. mokrym gazikiem). Jak podkreślają eksperci, dzieciom do ósmego roku życia zęby muszą myć rodzice. Najpierw mogą zrobić to samodzielnie, ale czynność powinna zostać powtórzona przez opiekuna. Pastę do zębów na szczoteczkę nakłada rodzic. Zęby należy myć dwa razy dziennie pastą z fluorem. Ważne jest wieczorne mycie, co ma związek z zatrzymaniem fluoru w jamie ustnej. Ile myć zęby? Najlepiej robić to przez dwie-trzy minuty.

Więcej o: