Natalia Siwiec ma nietypową metodę na katar dziecka. "No wiecie, jak to dzieci, kiedy sobie coś wkręcą"

Natalia Siwiec wstawiła na relację na Instagramie filmy i zdjęcie córki z tajemniczą naklejką. Dziecko ma przyklejone na czole serduszko, a jego kolor nie jest przypadkowy. Obserwatorzy zasypali celebrytkę pytaniami, do czego ma służyć.

Mama przykleiła dziecku plaster

Natalia Siwiec wstawiła na swojego Instagrama relację, ukazującą jej córkę, która ogląda Eurowizję dla dzieci. Uwagę fanów celebrytki przykuł tajemniczy plaster na czole jej dziecka. Siwiec wyjaśniła, że najpierw nakleiła plaster sobie. Tak jednak spodobał się jej córce, że poprosiła mamę, aby przykleiła i jej. Natalia napisała:

Ze względu na to, że wiele z was pyta, co to za serduszko, odpowiadam. To tape wycięty w kształcie serduszka. Taping estetyczny służy modelowaniu i stymulacji tkanek do oczyszczania i odprowadzania limfy, czyli np. obrzęków pod oczami. Dziecku służy np. przy katarze. Kolor nie jest przypadkowy. Odkąd założyłam go sobie na noc, Mia też zechciała i nie chce się z nim rozstać. No wiecie, jak to dzieci, kiedy sobie coś wkręcą.

Bezpieczeństwo dziecka z plastrem

Plastrowanie dynamiczne to metoda wspomagająca terapie różnych schorzeń. Stosuje się ją nie tylko w medycynie sportowej w przypadku wystąpienia kontuzji, lecz także w ortopedii i w ramach rehabilitacji. Plastry wykonane są z wysoko plastycznej bawełny, dzięki czemu nie powodują uczuleń i odparzeń. Można się w nich myć, ponieważ klej na plastrach jest wodoodporny. O konsultację poprosiliśmy specjalistę:

Nie ma przeciwwskazań zdrowotnych, żeby stosować plastry typu tape. Skóra dziecka musi być prawidłowo przygotowana. Powinna być czysta i sucha. Można stosować je również na noc. Najczęściej stosuje się je w ortopedii, do rehabilitacji. Plastry nie mają zastosowania w leczeniu objawów kataru

- powiedział nam laryngolog, Radosław Janczak.

Zobacz wypowiedź specjalisty na temat kaszlu u dziecka

Zobacz wideo
Więcej o: