Kasia Glinka zachęca syna do zdrowego odżywiania. Zdradziła na Instagramie swoje sposoby

Kasia Glinka jest mamą siedmioletniego Filipa. Aktorka podzieliła się na Instagramie radami, jak nauczyć dziecko zdrowych nawyków żywieniowych.

Kasia Glinka opublikowała zdjęcie z synkiem zrobione podczas wspólnego gotowania. Napisała, jak zachęca Filipa do zdrowego odżywiania.

"Dzieci uczą się na przykładzie"

Aktorka twierdzi, że zaczęła od siebie, bo dzieci uczą się na przykładzie i powtarzają nasze zachowania. 

  • Żadnych niezdrowych przekąsek. Kasia Glinka nie je chipsów. Zamiast ich wybiera orzechy żurawinę, pieczone pestki dyni i słonecznika. 
  • Staramy się, by posiłek był ważnym momentem. Aktorka uważa, że powinno być ono chwilą na rozmowy. Podkreśliła, że ważne jest, aby się nie spieszyć. Stara się nie "strofować" Filipa. 
  • Wspólne gotowanie. Kasia Glinka zachęca synka, aby razem z nią przygotowywał posiłki. 
  • Zmuszanie do jedzenia nie jest dobrym sposobem. Według aktorki, jedzenie to "cudowny czas wspólnego bycia razem", nie warto tego psuć. 
 

To co mówimy do dzieci, wpływa na ich nawyki żywieniowe. W artykule: 'Jeśli nie zjesz warzyw, nie dostaniesz deseru' vs 'Warto jeść warzywa, bo dzięki nim będziesz silny' - jak rozmawiać z dziećmi o jedzeniu?, pokazaliśmy najczęściej popełniane błędy i zaproponowaliśmy rozwiązania.

Dlaczego warto jeść Pomelo?

Zobacz wideo
Więcej o: