Słynne dziecko Gerbera tak wygląda teraz. To 93-letnia autorka kryminałów

Logo marki Gerber jest rozpoznawalne na całym świecie. Kobieta, która jako pięciomiesięczne dziecko została twarzą firmy, skończyła 93 lata.

Frima Gerber w 1928 roku ogłosiła, że szuka twarzy, która będzie stanowiła logo marki. Rok wcześniej Dorothy Hope Smith narysowała pięciomiesięczną córkę znajomych. Szkic wysłała firmie. Chociaż autorka twierdziła, że praca jest nieskończona, marka postanowiła wykorzystać właśnie taki obrazek, jaki dostała. W 1931 roku uznano go za oficjalne logo Gerbera. 

Słynne dziecko Gerbera to 93-letnia kobieta

Dziewczynka, której twarz jest na oryginalnym logo Gerbera, to Ann Turner Cook. Kobieta ma już 93 lata. Jest amerykańską autorką kryminałów (m.in. "Shadow Over Cedar Key: A Brandy O'Bannon Mysteryi", "Homosassa Shadows: A Brandy O'Bannon Mystery") i emerytowaną nauczycielką angielskiego w Tampie.

Dziecko z zespołem Downa nową twarzą Gerbera

Twarzą Gerbera w 2018 roku został chłopczyk z zespołem Downa. 18-miesięczny Lucas wygrał konkurs. Wybrano go spośród 140 tysięcy innych kandydatów. Jego rodzice otrzymali nagrodę w wysokości 50 tysięcy dolarów. Powiedzieli, że pieniądze przeznaczą na edukację dziecka. Ann Turner Cook brała udział w wyborze twarzy dziecka do logo firmy. 

 

Gerber to marka, która produkuje żywność dla dzieci. Czego nie powinny jeść najmłodsi, którzy nie ukończyli roku?

Zobacz wideo
Więcej o: