Sześcioraczki z Krakowa miały nietypową wizytę. Para prezydencka przyjechała do Tylmanowej

Podczas Światowego Dnia Wcześniaka Prezydent Polski - Andrzej Duda postawnowił pokazać, jak wspiera święto. Wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą wybrali się do Krakowa i odwiedzili rodziców sześcioraczków.

17 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Wcześniaka. W tym czasie odbywają się różnego rodzaju akcje, które przede wszystkim mają na celu pokazanie dzieciom i ich rodzicom, że nie są sami. Święto ma także zwracać uwagę na szereg problemów, z którymi muszą się zmierzyć rodzice małych wojowników. 

Prezydent obchodził Światowy Dzień Wcześniaka

Para prezydencka w Światowy Dzień Wcześniaka odwiedzili pierwszych rodziców w Polsce, którym urodziły się sześcioraczki. Dzieci Klaudii i Szymona Marców z Tylmanowej urodziły się 20 maja  2019 roku w krakowskim szpitalu. Przyszły na świat w 29. tygodniu ciąży. Noworodki ważyły od 890 g. do ok. 1300 g. Na oficjalnym Instagramie Prezydenta wstawione zostały urocze zdjęcia Pary Prezydenckiej, a pod nimi post:

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Wcześniaka. Z tej okazji Para Prezydencka gościła u Klaudii i Szymona Marców, rodziców pierwszych w Polsce sześcioraczków. Dzieci przyszły na świat w 29 tygodniu ciąży

Andrzej Duda zrobił gest w kierunku dzieci

Pałac Prezydencki już po raz czwarty zmienił kolor na fioletowy. To kolor wcześniaków. 

Dzień Wcześniaka - w geście solidarności z wcześniakami i ich rodzinami Pałac Prezydencki rozbłysł na fioletowo

Zobacz co warto wiedzieć na temat wcześniaków

Zobacz wideo
 
Więcej o: