Dziecko urodziła w łazience w 10 minut. Modelka nie wiedziała, że jest w ciąży: Mieściłam się we wszystko

Ciąża z zaskoczenia? Brzmi niewiarygodnie, ale ta historia zdarzyła się naprawdę. Australijska modelka przez 37 tygodni nie zauważyła, że spodziewa się dziecka.

Ciąża, o której nie ma się pojęcia, brzmi jak czysta fikcja. Tymczasem przypadek 23-letniej australijskiej modelki dowodzi, że takie historia zdarzają się naprawdę. 

Ciąża z zaskoczenia

Erin Langmaid ma 23 lata, pochodzi z Melbourne. Tam pracuje jako modelka, co sprawia, że jeszcze trudniej uwierzyć w jej historię - właśnie urodziła dziecko. Co w tym dziwnego? Świeżo upieczona mama w ogóle nie wiedziała, że jest w ciąży.

Czułam się dobrze, nie męczyły mnie żadne typowe dolegliwości typu: poranne mdłości. Co więcej, mieściłam się we wszystkie ubrania

- powiedziała w rozmowie z australijskim serwisem "7news".

 

Szybki poród

O tym, że będzie mieć dziecko, Erin Langmaid dowiedziała się w momencie porodu, który zaskoczył ją w jej własnej łazience. 

Erin poszła do łazienki. Nagle usłyszałem głośny krzyk. Od razu wbiegłem do środka. Na podłodze zobaczyłem moje dwie dziewczyny. Niemowlę nie oddychało. Pomyślałem: "Tylko wytrzymajcie"

- mówił w tym samym wywiadzie Dan, partner modelki i ojciec dziecka. 

Świeżo upieczony tata od razu zadzwonił na pogotowie. Dyspozytor przez telefon udzielił mu wskazówek, jak przywrócić noworodkowi oddech oraz jak się zaopiekować córką i mamą do czasu przyjazdu pogotowia. 

Dyspozytor zapytał się, w którym tygodniu ciąży doszło do porodu. "W którym tygodniu?!" - powiedziałem. "Ja w ogóle nie wiedziałem, że ona jest w ciąży"

- wspominał z ojciec dziecka.

 

Poród był naprawdę szybki. Trwał zaledwie 10 min. Dziewczynka ważyła 3,5 kg, urodziła się w 37. tygodniu ciąży. Rodzice nadali córce na imię Isla. 

 

Ciąża objawy

Erin Langmaid twierdzi, że nie zauważyła żadnych objawów ciąży. Poranne mdłości, choć trudno je przeoczyć, nie są jedynymi oznakami ciąży. Często przyszłe mamy doświadczają nieco subtelniejszych dolegliwości. Jakich? Zobacz w naszym wideo, jakie są objawy ciąży:

Zobacz wideo
Więcej o: