Mamy ze Szwecji odważyły się zrobić to, czego wstydzą się kobiety. Kontrowersyjne zdjęcie

Dwie młode mamy-blogerki pokazały, jak naprawdę wygląda macierzyństwo. Podczas wieczornego wyjścia musiały znaleźć miejsce, żeby odciągnąć mleko laktatorem.

Karmienie piersią to temat tabu

Kenza Zouiten Subosic to szwedzka blogerka modowa, mama pięciomiesięcznego synka, Nikoli. Kenza, która miała problemy z naturalnym zajściem w ciążę, uwielbia zajmować się długo wyczekiwanym dzieckiem. Blogerka łączy obowiązki mamy z pracą przy kampaniach modowych, z sesjami fotograficznymi i wyjściami na eventy. 

Razem z inną blogerką, Ines, mamą dwumiesięcznej córeczki Valentiny pokazały jak wygląda rzeczywistość, która stoi za instagramowymi ujęciami. 

Blogerki pokazały zdjęcia z łazienki, w której podczas wyjścia musiały odciągnąć mleko laktatorem. Młode mamy, które karmią piersią często spotykają się z podobnym problemem - gdzie poza domem znaleźć miejsce na użycie laktatora.

Zdjęcie mam zyskało wiele pozytywnych komentarzy mam, które doskonale znają ten problem. Były wśród nich jednak takie, które sugerują, że tak intymna czynność powinna być wykonywana w ukryciu. Negatywne komentarze były opatrzone dopiskiem, że każdy może podzielić się swoją opinią. Co na to Kenza?

Masz prawo dzielić się opinią, ale ja również mogę się podzielić moją. Nie uważam, że mleko, czyli jedzenie dla dziecka jest tak prywatną sprawą.

Na pytanie, po co pokazywać się z laktatorem na Instagramie odpowiedziała:

Oswajanie spraw wokół macierzyństwa, które inni uważają za zawstydzające jest bardzo ważne, a social media to świetna platforma do tego. 

Wsparły ją inne mamy, jedna z nich napisała:

Jestem taka szczęśliwa, kiedy widzę zdjęcia tego typu, normalizujące wszystko, co związane z karmieniem piersią. Wciąż pamiętam, jak okropnie się czułam, kiedy teściowie domagali się, żebym karmiła moje dziecko w pralni, bo ten widok był dla nich odrażający. Było to 30 lat temu, ale wciąż czuję to zażenowanie. Byłam zbyt emocjonalna wtedy, żeby stanąć w swojej obronie. Jestem za wszystkimi świetnymi mamami, które pokazują ważne rzeczy!

Kontrowersje wokół karmienia piersią wzbudziła ostatnio także Weronika Rosati, która pokazała, jak karmiła piersią swoją córkę Elizabeth.

Ciało po ciąży także budzi kontrowersje

Kenza pokazuje na Instagramie wiele aspektów macierzyństwa. W tym zmęczenie czy tęsknotę za synkiem podczas długich godzin na planie zdjęciowym. Pokazuje także, jak wygląda jej sylwetka po ciąży. Kontrowersje wzbudził brzuch blogerki, obserwatorzy pytali, czy znów jest ciąży. 

 

Niezrozumienie dla kobiet po ciąży to częsty problem. Kenza postanowiła negatywne komentarze wykorzystać w pozytywny sposób i zachęciła inne mamy, żeby przestały się wstydzić i wysyłały zdjęcia swoich sylwetek po ciąży. 

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.