Ewa Farna opowiedziała o macierzyństwie. "Miałam momenty doła: start karmienia, momenty bezsilności"

Ewa Farna od kilku miesięcy jest mamą. W wywiadzie dla "Baby by Ann" opowiedziała o swoich obawach w związku z macierzyństwem. Piosenkarka wyznała również, że ma duże wsparcie ze strony męża.

Ewa Farna w wieku 25 lat została mamą. W rozmowie z Katarzyną Burzyńską przyznała, że gdyby nie jej partner, prawdopodobnie nie byłaby teraz żoną ani mamą. To on zmotywował ją do macierzyństwa.  

On mnie naprawdę w tych sprawach motywuje. Bez niego nie wyszłabym za mąż, nie miała dzieciaczka, nie inwestowałabym, tylko bym o tych rzeczach gadała w wywiadach.

Ewa Farna pozytywnie zaskoczona macierzyństwem

Piosenkarka powiedziała, że w mediach wykreowano negatywny obraz macierzyństwa, przez co wiele kobiet obawia się zostać mamą. Jednak okazało się, że rzeczywistość jest inna. 

Jasne, że nie jestem już całkowicie niezależna, ale moje życie jest bogatsze o emocje, wszystko ma większy sens

- gwiazda podkreśliła, że miłość rodzicielska nadaje życiu nowy wymiar i daje wiele radości. Farna twierdzi, że nie czuje, że coś traci. Według niej, największą trudnością w macierzyństwie jest skupić się na tym, co podpowiada instynkt. Młode mamy mają dookoła wielu "doradców" (to m.in. ciocie, babcie), a jednak to one przebywają cały czas z dzieckiem, więc powinny polegać na tym, co czują i zaufać swojemu rozsądkowi. 

"Płacz jest sprawą normalną" - Ewa Farna o gorszych momentach 

Miałam momenty doła: takie jak start karmienia, momenty bezsilności, kiedy nie rozumiałam, co się dzieje. 

Młoda mama wyznała, że bała się tzw. baby blues'a. Jednak stwierdziła, że ostatecznie ten problem jej nie dotyczył. Gdy tylko w jej głowie pojawiały się negatywne myśli, przypominała sobie, że ma zdrowe dziecko, kochającego męża i ma gdzie mieszkać. Powiedziała:

Jestem szczęściarą. A płacz jest sprawą normalną. Nie mogę dopuszczać dziwnych myśli do głowy. Takie podejście pomagało.

Ewa Farna chce wychować swojego synka Artura w bezpiecznym domu pełnym miłości. Chce, aby spokojnie dojrzewał i był sobą, by w przyszłości z chęcią wracał do rodzinnego domu. 

Jak żyje dziecko w atmosferze krytyki:

Zobacz wideo
Więcej o: