Filmy familijne 2019. Poznaj 10 najlepszych tytułów

Filmy familijne 2019 bawią, wzruszają, emocjonują. Warto spędzić z nimi czas, nie tylko w jesienne czy zimowe popołudnia. Jakie są najlepsze filmy familijne 2019? Lista ich jest całkiem spora.

Filmy familijne 2019 są różne. Niektóre kuszą beztroską i obietnicą dobrej zabawy, inne zaś wymagają zorganizowania kilku opakowań chusteczek, ponieważ są wyciskaczami łez. Co wybrać? Tytułów wartych uwagi jest wiele.

Jakie są najlepsze filmy familijne? Takie, przy których relaksuje się cała rodzina, zarówno dzieci, jak i ich rodzice. Familijne filmy łączą pokolenia i sprawiają, że każda mama czy tata znów może poczuć się dzieckiem. Co warto obejrzeć? Poznaj 10 filmów familijnych 2019.

"Król lew"

The Lion King, film przygodowy od lat: 7

"Król lew" to bohaterowie, których dobrze znamy. Simba i spółka powracają w fabularnej wersji. To znana historia w nowej odsłonie - tym razem przypomina i film przyrodniczy. Kultowe sceny, piosenki znów mają swoich wiernych fanów,  dlatego to ten film otwiera peleton tytułów "Filmy familijne 2019".

Zobacz wideo

"Aladyn"

Aladdin, film przygodowy od lat: 7

Kolejna animacja, która powraca w aktorskiej wersji. Film wyreżyserował Guy Ritchie. Klasyczna animacja Disneya została wzbogacona o wartką akcję i zaczepne poczucie humoru. Fabularna adaptacja "Aladyna" zyskała też moc ekspresji i zupełnie nową siłę wyrazu.

Zobacz wideo

"O psie, który wrócił do domu"

A Dog's Way Home, dramat, od lat: 7

To historia Belli, psa, który pokonał 400 mil, aby wrócić do ukochanego właściciela. Po drodze napotyka wiele przygód, m.in. zaprzyjaźnia się z... pumą. Film powstał na podstawie jednej z bestsellerowych książek W. Bruce'a Camerona.

"Chłopiec z burzy"

Storm Boy, film familijny od lat: 7

Kilkuletni Michael mieszka z tatą w małej chatce nad brzegiem oceanu. Pewnego dnia podczas zabawy na plaży znajduje trzy osierocone malutkie pelikany. To początek niezwykłej historii o przyjaźni chłopca i pelikana, zwanego Panem Percivalem. Po latach przyjaciel z dzieciństwa przypomni dorosłemu już Michaelowi, co tak naprawdę ma znaczenie w życiu.

"Był sobie pies 2"

A Dog's Journey, komedia, przygodowy, od lat:7

Bailey powraca. Tym razem Pies Szef ma za zadanie opiekować się wnuczką jego ukochanego Ethana. Swoją misję spełnia w kolejnych wcieleniach. "Był sobie pies 2" to jedna z najbardziej wzruszających pozycji naszej listy "Filmy familijne 2019".

Zobacz wideo

"Corgi, psiak królowej"

The Queen's Corgi, animacja, od lat: 7

Co się stanie, gdy pies, który miał wszystko - ulubieniec brytyjskiej królowej, mieszkający w Pałacu Buckingham, trafi na ulicę? Przekona się o tym corgi o imieniu Rex, który pewnego dnia trafia do londyńskiego schroniska. Będzie musiał nauczyć się, jak być zwyczajnym psem.

"Dumbo"

Film familijny od lat: 7

I znów historia, której zarys jest nam znany. Tim Burton przedstawia nam nową historię, która jest rozwinięciem i kontynuacją klasycznej opowieści o wyjątkowym słoniku imieniem Dumbo. Słoń, który był pośmiewiskiem upadającego cyrku sprawia, że miejsce odzyskuje dawną świetność. Wszystko za sprawą wyjątkowej umiejętności - Dumbo potrafi latać. Jednak to wcale nie są lepsze czasy, ani dla słonia, ani dla całego zespołu cyrkowego.

"O Yeti!"

Abominable, animacja, komedia, film bez ograniczeń wiekowych

To opowieść o młodym Yeti, którego na dachu apartamentowca spotykają nastolatkowie. Nadają mu imię Everest i wspólnie wyruszają w podróż, aby odprowadzić magiczne stworzenie do jego domu. Podróż do najwyższego punktu na Ziemi nie jest jednak łatwa. Wyprawę śledzi milioner, który chce schwytać Yeti oraz dr Zara, która chciałaby, aby Everest wrócił do rodziny. To dobry film familijny nawet dla najmłodszych widzów.

Zobacz wideo

"Kraina lodu 2"

Frozen 2, animacja, film bez ograniczeń wiekowych

Na premierę tego filmu czeka wielu fanów Anny i Elsy. Bohaterowie wyruszą w niezwykłą podróż, podczas której dowiedzą się więcej o swojej przeszłości. A przede wszystkim - być może uda im się odpowiedzieć na pytanie, które rozbrzmiewa w ich głowach "dlaczego Elsa urodziła się obdarzona magiczną mocą?". Czy ta wyprawa odmieni życie bohaterów? Czego się podczas niej dowiedzą? Jakie przygody przeżyją? Dowiemy się  "Kraina lodu 2" to tytuł, który musi się znaleźć na liście "Najlepsze filmy familijne".

Zobacz wideo

"Czarownica 2"

Maleficent, fantasy, przygodowy, film od lat: 7

W 2014 roku zadebiutowała na ekranach polskich kin „Czarownica”, film opowiadający historię Diaboliny, która była kiedyś dobrą i piękna dziewczyną, jednak zdrada, której doświadczyła, zmieniła jej serce w kamień i skłoniła do rzucenia klątwy na księżniczkę Aurorę. "Czarownica 2” kontynuuje tę opowieść, ukazując skomplikowane relacje pomiędzy Diaboliną a dorosłą już Aurorą, które wspólnie będą musiały zmierzyć się z silnymi przeciwnikami w walce o ocalenie wrzosowisk i żyjących na nich magicznych stworzeń. "Czarownica" - zarówno części pierwsza, jak i druga - to filmy rodzinne w najlepszym gatunku.

Zobacz wideo

Na podstawie opisów dystrybutorów.

Więcej o: