Joanna Krupa wybrała imię dla dziecka.  Egzotyczny wybór. Jakie jest znaczenie?

Joanna Krupa miała różne pomysły na imię dla dziecka. Zastanawiała się nad tymi tradycyjnymi, ale postawiła na oryginalne, które zaskoczyło fanów. Jakie jest znaczenie imienia Asha-Leigh, które otrzymała urodzona niedawno córka modelki i jej męża - Douglasa Nunesa?

Joanna Krupa przez ostatnie tygodnie nie ukrywała, jak bardzo obawia się porodu. Córka Joanny przyszła na świat 2 listopada 2019 roku, a sławna mama napisała, że był to najpiękniejszy, a zarazem najtrudniejszy dzień w jej życiu. Modelka dodała, że kobiety są prawdziwymi wojowniczkami. Joanna aż do rozwiązania miała dylemat, jakie imię dla dziecka wybrać. Przyznała, że bardzo podoba jej się imię Sophia Grace. Postawiła jednak na bardziej oryginalne imię pochodzenia hinduskiego.

Zobacz, jak wyglądało Baby Shower Joanny Krupy:

Zobacz wideo

Znaczenie imienia Asha

Imię Asha pochodzi z Indii i jest odpowiednikiem polskiego imienia Anna. Znaczenie imienia jest następujące: Asha oznacza osobę, która kieruje się sercem, a nie rozumem. Zawsze bierze odpowiedzialność za powierzone do wykonania zadania. Jest skrupulatna i godna zaufania. Imię pasuje do osoby niezwykle energicznej. Ma trudny charakter, lubi kontakty z otoczeniem, ale ma własne zdanie i nie jest podatna na manipulację. Ciekawe, czy córeczka Joanny Krupy będzie miała te cechy.

Drugie imię również nietypowe

Drugi człon imienia córki Joanny Krupy - Leigh z języka angielskiego oznacza delikatność. Opisuje osobę przejmującą się losem innych, chętną do pomocy. Osoba o tym imieniu nie podejmuje pochopnie decyzji. Nigdy nie wpada w panikę i mocno stąpa po ziemi. Jest ekstrawertyczką, która dużo pracuje i chce się jak najwięcej dokształcać. Lubi być idealna. Ma duże doświadczenie życiowe i chętnie pomaga innym.

Gwiazdy coraz częściej wybierają nietypowe imiona dla dzieci, często zagraniczne. Marina Łuczenko-Szczęsna wybrała celtyckie imię Liam, zdrobnienie od William. Koleżanka Mariny, także żona piłkarza - Sara Boruc Mannei nazwała synka Noah. Jest to forma hebrajskiego imienia Noe. Natalia Siwiec ma córeczkę Mię, a Weronika Rosati Elizabeth. 

Jakie imię dla dziecka?

Znaczenie imion coraz częściej zwraca naszą uwagę - zwłaszcza wtedy, kiedy słyszymy o oryginalnych imionach dzieci gwiazd. Wielu rodziców sprawdza, co oznacza imię, które im się podoba. Internetowe dyskusje na temat imion nadawanych dzieciom co jakiś czas powracają na nasze forum dyskusyjne, często w kontekście: "Jak można dać dziecku na imię Dżesika?". Pod wątkiem szybko pojawiają się setki komentarzy w stylu: "Tyle jest pięknych polskich imion. Po co udziwniać? Później wychodzą cuda typu Brajan Gruszka czy Kewin Kowalski" (czytaj również: "Moje imię, moja godność". Dlaczego tak często odbieramy ją dzieciom o nietypowych imionach?).

Każde pokolenie ma problem z 'nowymi' imionami. Od zawsze tak było

- tłumaczy jeden z czytelników naszego forum.

Niekiedy chcemy jednak, by dziecko nosiło oryginalne imię. Według ogólnopolskiego rankingu najpopularniejsze zagraniczne imiona dla dziewczynek w 2018 roku to:

 • Oliwia
 • Wiktoria
 • Laura
 • Liliana
 • Marcelina 
 • Nadia
 • Nikola
 • Blanka
 • Nina
 • Sara
 • Mia

Może cię również zainteresować: Jak wybieramy imiona dla dzieci? 'Kluczowe jest, by dziecko nie musiało zmieniać imienia za granicą, aby je ktoś mógł wymówić'

Więcej o:
Copyright © Agora SA