Wpływowi Polacy. Mama Ginekolog na liście TOP 50. Jest jedną z niewielu kobiet w rankingu

Wpływowi Polacy to ludzie wyróżniający się talentem i tacy, którzy swoją pracą wpływają na rzeczywistość w naszym kraju. Autorzy "Wprost" wybrali pięćdziesiąt takich osób i opublikowali listę. Znalazło się na niej nazwisko kobiety znanej jako Mama Ginekolog, czyli Nicole Sochacki-Wójcicka.

"Najbardziej wpływowi Polacy" to ranking, który jest publikowany co roku w tygodniku "Wprost". Dziennikarze po redakcyjnych naradach wybierają ludzi, którzy kształtują naszą rzeczywistość dzięki talentowi czy pracy. W tym roku, wśród najbardziej wpływowych Polaków, jest także Nicole Sochacki-Wójcicka.

Wpływowi Polacy - wśród nich Mama Ginekolog 

Nicole Sochacki-Wójcicka jest ginekologiem-położnikiem. Skończyła I Wydział Lekarski Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w czerwcu 2010 roku. Pracowała w jednym z najlepszych ośrodków diagnostyki prenatalnej na świecie u prof. Kyprosa Nicolaidesa (Fetal Medicine Foundation w Londynie). Gdy Nicole zaszła w ciążę, postanowiła prowadzić bloga i dzielić się poradami z kobietami w ciąży. W 2012 roku wróciła do Warszawy. Założyła również fundację, która skupia się na wspieraniu kobiet po stratach ciąż. 

Wpływowi Polacy - Mama Ginekolog uwielbia swoją pracę

Codziennie jestem przy najszczęśliwszych chwilach w życiu człowieka, czyli od poczęcia do narodzin

- napisała Nicole na swoim blogu.

 

Postanowiła też skomentować to, że znalazła się w rankingu. Zdobyła się na szczerość i napisała:

Pomyślałam sobie: pisały o mnie prawie wszystkie gazety i portale. I tego, mówiąc (notabene) WPROST, nie lubię! Jak tylko ktoś o mnie napisze, to mam „nerwa” - wręcz nie wyrażam zgody, aby moje treści były poza moją kontrolą.

Wpływowi Polacy: tata Nicole Sochacki-Wójcickiej dumny 

Mama Ginekolog o tym, że jest w czołówce najbardziej wpływowych osób w kraju, dowiedziała się od taty. Mężczyzna poinformował ją o tym przez telefon. Wspomniał, że jest z niej dumny. Kobieta była wzruszona reakcją rodziców i podziękowała za wyróżnienie. 

W zestawieniu jest podobno 12 kobiet i ja jestem jedną z nich. Nie spodziewałam się tego. Tym bardziej dziękuję

- podsumowała.

Jak przygotować się do ciąży? Ekspert odpowiada:

Zobacz wideo
Więcej o: