Pippa Middleton chodzi z synem na kontrowersyjną terapię. Ma leczyć urazy okołoporodowe u dzieci

Pippa Middleton postanowiła zabrać syna do osteopaty. Decyzja jest szeroko komentowana, gdyż osteopatia jest jedną z dziedzin medycyny niekonwecjonalnej.

Pippa Middleton i jej mąż James Matthews w 2018 roku powitali na świecie swojego syna Arthura. Dumna mama w rozmowie z "Waitrose Weekend" wyznała, że poddaje chłopca osteopatii czaszkowej. 

Pippa Middleton o osteopatii czaszkowej

Pippa Middleton w szczerej rozmowie z magazynem wyznała, że o osteopatii dowiedziała się od innych mam. Taka terapia miałaby być wskazana dla dzieci po traumatycznych porodach, które są niespokojne i mają problemy ze snem. Delikatne ruchy terapeuty w obrębie głowy mają poprawiać trawienie i relaksować dziecko

Jestem zafascynowana tym, jak bardzo osteopatia działa na Arthura uspokajająco. Dowiedziałam się też wielu cennych rzeczy. Osteopata zauważył, że mięśnie szyi po jednej stronie są skrócone, co sprawiło, że mój syn woli spać na jednej stronie. Zalecono nam też ćwiczenia rąk, bo były one znacząco słabsze od nóg

- mówiła Pippa Middleton.

 

Wyznanie o korzystaniu z kontrowersyjnej terapii byłoby nie do pomyślenia w przypadku siostry Pippy - księżnej Kate. Każda jej wypowiedź dla prasy musi być bowiem dokładnie sprawdzona przez Pałac Buckingham. Na tym lista obostrzeń dla członka rodziny królewskiej się nie kończy. Nasze wideo udowodni wam, że nie tak łatwo być księżną:

Zobacz wideo

Osteopatia wywołuje kontrowersje

Informacja o tym, że Pippa Middleton prowadza syna do osteopaty, nie byłaby pewnie tak szeroko komentowana na całym świecie, gdyby udowodniono medycznymi argumentami skuteczność tego typu metod. Osteopatia należy bowiem do dziedziny medycyny niekonwencjonalnej. 

Osteopatia to nie tylko manualne metody leczenia i diagnozy, lecz także cała filozofia. W myśl jej założeń uważa się ciało (soma) i dusza (psyche) stanowią jedną całość, dzięki czemu nasz organizm posiada umiejętność samoregeneracji. Co za tym idzie, nastawienie pacjenta, jego siła wewnętrzna i wiara w wyzdrowienie są decydujące w procesie leczenia. 

Choć wyznanie Pippy Middleton wzbudziło sporo kontrowersji, wiele terapii dotykowych jest stosowanych we współczesnej medycynie. Dotyk ma udowodnione działanie terapeutyczne, a masaż niemowlęcy polecany jest przez pediatrów i psychologów. Więcej o tym, jak masować swojego malucha, dowiesz się z naszego artykułu:

Więcej o: