Znaki zodiaku - co warto o nich wiedzieć?

Znaki zodiaku, jeśli w nie wierzyć, pozwalają poznać naturę, talenty, zalety i wady, a także słabe i mocne strony każdej osoby. Znając znak zodiaku i wczytując się w horoskop, można nie tylko lepiej się zrozumieć i kierować swoim życiem, ale i przewidzieć przyszłe zdarzenia. Aby posiąść tę wiedzę, wystarczy znać datę urodzenia. Wierzyć w to czy nie wierzyć?

Znaki zodiaku niegdyś były konstelacjami, na których tle Słońce przesuwało się w ciągu roku. Następnie drogę Słońca podzielono na dwanaście odcinków. Były równe, a każdy z nich miał 30 stopni. Dziś wyróżnia się dwanaście znaków zodiaku. To Wodnik, Ryby, Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec, Koziorożec.

Uchodzisz za osobę kulturalną czy raczej roszczeniową? Prawda może cię zaskoczyć

Zobacz wideo

Znaki zodiaku - od kiedy do kiedy?

Daty znaków zodiaku układają się następująco:

 • Wodnik Aquarius: 20.01-18. 02
 • Ryby Pisces: 19.02-20.03
 • Baran Aries: 21.03-19.04
 • Byk Taurus: 20.04-22.05
 • Bliźnięta Gemini: 23.05-21.06
 • Rak Cancer: 22.06-22.07
 • Lew Leo: 23.07-23.08
 • Panna Virgo: 24.08-22.09
 • Waga Libra: 23.09-22.10
 • Skorpion Scorpio: 23.10-21.11
 • Strzelec Sagittarius: 22.11-21.12
 • Koziorożec Capricornus: 22.12-19.-01

Znaki zodiaku - Baran

Baran (łac. Aries) to pierwszy astrologiczny znak zodiaku. Podlega Marsowi. Osobom urodzonym pod znakiem Barana przypisuje się silną wolę i wytrwałość w dążeniu do celu. Odpowiadają mu zdolności przywódcze, przedsiębiorczość, samodzielność, prostolinijność w postępowaniu, popędliwość, kłótliwość, gwałtowność, samowola i niecierpliwość.

Znaki zodiaku - Byk

Byk (łac. Taurus) to drugi astrologiczny znak zodiaku. Rządzi nim planeta Wenus. Byki mają łagodne usposobienie. Przypisuje się im wytrwałość, skłonność do konserwatyzmu, upór, zmysłowość oraz niedbalstwo.

Znaki zodiaku - Bliżnięta

Bliźnięta (łac. Gemini) to trzeci astrologiczny znak zodiaku. Włada nim Merkury. Osobom urodzonym pod znakiem Bliźniąt przypisuje się dobre umiejętności komunikacyjne i społeczne, zamiłowania intelektualne, poczucie humoru, zmienność, drażliwość, sarkazm.

Znaki zodiaku - Rak

Rak (łac. Cancer) to czwarty astrologiczny znak zodiaku. Panuje nad nim Księżyc. Raka cechuje opiekuńczość, dobra pamięć i wyobraźnia, zmienność, ustępliwość i skłonność do wycofywania się w trudnych sytuacjach.

Znaki zodiaku - Lew

Lew (łac. Leo) to piąty astrologiczny znak zodiaku. Żywiołem Lwa jest ogień, a gwiazdą Słońce. Cechują go zdolności i zamiłowania przywódcze, duma, poczucie niezależności, ambicja, wielkoduszność, zarozumiałość i próżność.

Znaki zodiaku - Panna

Panna (łac. Virgo) to szósty astrologiczny znak zodiaku. Podlega Merkuremu. Pannom przypisuje się trzeźwość, rozsądek, metodyczność i zamiłowanie do porządku, drobiazgowość, krytykanctwo oraz interesowność.

Znaki zodiaku - Waga

Waga (łac. Libra) to siódmy astrologiczny znak zodiaku. Rządzi nim Wenus. Żywiołem Wagi jest powietrze, planetą - Wenus, kamieniem - malachit, ametyst, topaz. Cechuje ją towarzyskość, takt i delikatność, zdolności artystyczne, niezdecydowanie, podatność na wpływy środowiskowe, zmienność i brak wytrwałości.

Znaki zodiaku - Skorpion

Skorpion (łac. Scorpio) to ósmy astrologiczny znak zodiaku. Żywiołem Skorpiona jest woda, planetą Mars i Pluton, zaś kamieniem - obsydian, jaspis, hematyt, agat i ametyst. Cechuje go energia, silne przeżywanie uczuć, dociekliwość, przenikliwość, okrucieństwo, skrytość, podejrzliwość, a także zmysłowość.

Znaki zodiaku - Strzelec

Strzelec (łac. Sagittarius) to dziewiąty astrologiczny znak zodiaku. Znak męski, ognisty i zmienny. Podlega Jowiszowi. Przypisuje mu się niezależność, prostolinijność, szczerość, pogodne usposobienie, buntowniczość, roztargnienie.

Znaki zodiaku - Koziorożec

Koziorożec (łac. Capricornus) to dziesiąty astrologiczny znak zodiaku. Włada nim Saturn. Przypisuje mu się cierpliwość, surowość, wytrwałość, zdolności dyplomatyczne, sztywność, bezwzględność.

Znaki zodiaku - Wodnik

Wodnik (łac. Aquarius) to jedenasty astrologiczny znak zodiaku. Rządzi nim Saturn, a we współczesnej astrologii również Uran. Przypisuje mu się humanitaryzm, altruizm, niekonwencjonalność, nerwowość, chaotyczność, jak również niesolidność.

Znaki zodiaku - Ryby

Ryby (łac. Pisces) to dwunasty i ostatni astrologiczny znak zodiaku. Włada nim Jowisz, a we współczesnej astrologii również Neptun. Przypisuje im się łagodność, wyrozumiałość, bierność, lenistwo, ociężałość, przewrażliwienie i sentymentalizm.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.