Pielęgniarka od czterech lat robi ubranka dla wcześniaków. Internauci zachwyceni

Pielęgniarka z Atlanty od czterech lat szydełkuje ubranka dla małych pacjentów. W związku z nadchodzącym Halloween zrobiła specjalne kostiumy dla wcześniaków.

Tara Fankhauser to pielęgniarka, która od czterech lat wiosną zaczyna szydełkować kostiumy dla dzieci, aby na jesieni podarować je małym pacjentom. Kobieta chce uprzyjemnić w ten sposób rodzinom i dzieciom pierwsze Halloween, które spędzają na oddziale intensywnej terapii noworodków w Children's Healthcare of Atlanta (CHOA). 

 

Tradycja, która przynosi radość rodzinom 

To, co zaczęło się jako hobby, szybko stało się tradycją szpitalną, która przynosi radość naszym rodzinom i personelowi

- napisał szpital w swoim oświadczeniu. Napisano również, że trzy pielęgniarki i jedna z mam także zaczęły robić kostiumy dla dzieci. Szydełkowanie ubranek dla dzieci w okresie od wiosny do jesieni stało się tradycją szpitala. Zdjęcia dzieci w ubrankach stworzonych przez pielęgniarkę opublikowano w mediach społecznościowych. Internauci są zachwyceni. Napisali na Instagramie:

Uwielbiam tę tradycję.
To przesłodkie.
Dzieci wyglądają uroczo.

Pielęgniarki z powołania

Pielęgniarka to zawód, który wymaga ciężkiej pracy i odpowiedzialności. Tara Fankhauser to niewątpliwie pielęgniarka z powołania. Taka jest również Caty DiBar, o której pisaliśmy jakiś czas temu. To pielęgniarka, która została sfotografowana przez siostrę bliźniaczkę po długim, wyczerpującym dyżurze. Na zdjęciu, które jej siostra opublikowała na Facebooku widać, z jak silnymi emocjami musiała się zmagać. Kobieta była nie tylko zmęczona, lecz także poruszona sytuacją na oddziale - odebrała poród, w którym urodziło się martwe dziecko. W wywiadzie dla Good Morning America wyznała, że wiele razy płakała w drodze do domu z powodu nieszczęścia swoich pacjentów.

To warto wiedzieć na temat wcześniactwa

Zobacz wideo
Więcej o: