Które imiona będą popularne w 2020 roku? TOP 5 imion dzieci polskich gwiazd

Niektórzy rodzice, gdy wybierają imię dla dziecka, szukają różnych inspiracji. Niektórzy np. nadają imiona po ukochanych przodkach, inni sugerują się tradycją lub modą. Przedstawiamy ranking najpopularniejszych imion w 2019 roku oraz te, które wybrały dla swoich dzieci polskie gwiazdy.

W artykule: Najpopularniejsze imiona dla dzieci w Polsce w pierwszej połowie 2019 roku pisaliśmy o tym, które imiona były wybierane najczęściej w pierwszym półroczu 2019. Tak wygląda ranking, który został opublikowany na stronie internetowej dane.gov.pl:

Najpopularniejsze imiona 2019 dla dziewczynek:

 1. Zuzanna 
 2. Julia 
 3. Maja 
 4. Zofia 
 5. Hanna
 6. Lena 
 7. Maria 
 8. Alicja 
 9. Amelia 
 10. Oliwia 

Najpopularniejsze imiona 2019 dla chłopców:

 1. Antoni
 2. Jakub
 3. Jan
 4. Szymon
 5. Aleksander
 6. Franciszek 
 7. Filip 
 8. Wojciech 
 9. Mikołaj 
 10. Kacper

Najpopularniejsze imiona dla dzieci wśród polskich gwiazd

Wśród polskich gwiazd zyskuje na sile klasyka. Wiele sławnych osób wybrało dla swoich dzieci tradycyjne imiona. Znanym od XIII wieku jest np. Klara. Choć współcześnie jest rzadziej nadawane, to jednak Anna i Robert Lewandowscy właśnie tak nazwali swoją córkę. Wśród celebrytów nie brakuje także oryginalnych i nietypowych imion. Marina i Wojciech Szczęśni wybrali dla synka obcojęzyczne imię Liam. Oto pięć imion, które swoim dzieciom nadały polskie celebrytki:

1. Mia 

Natalia Siwiec latem 2017 roku została mamą. Swojej córce nadała imię Mia. To jedno z najpopularniejszych imion w Wielkiej Brytanii i w Stanach Zjednoczonych. W języku włoskim słowo mia oznacza "moja". Jest to także imię pochodne od imienia Maria oraz zdrobnienie imion Emilia i Amelia. 

 

2. Aleksy 

Olga Kalicka na początku 2019 roku urodziła synka. Chłopiec ma na imię Aleksy. W Polsce to imię nie należy do najczęściej wybieranych. Pochodzi od greckiego czasownika alekso (bronię, wspomagam) i oznacza mężczyznę niosącego pomoc. 

 

3. Emilia

- Przedstawiamy Wam nasze wszystko, nasz cud, nasz największy skarb... Oto Emilia Pela. Na razie po prostu Emilka, a dla nas najczęściej Emi - napisała Agnieszka Kaczorowska pod zdjęciem córki. Imię ma korzenie etruskie i stanowi żeński odpowiednik imienia Emil. W języku łacińskim aemulus oznacza "tą, która rywalizuje".

 

4. Noah 

W tym roku przyszedł na świat syn Sary oraz Artura Boruców. Chłopiec otrzymał oryginalne imię pochodzenia żydowskiego, Noah. Jego odpowiednikiem jest Noe, które oznacza odpoczynek i pocieszenie. Sara nazywa synka także zdrobniale Nonkiem. 

 

5. Helena 

Helena to imię pochodzenia greckiego, które oznacza blask księżyca. Tak nazwała swoją córkę Olga Frycz. Należy do tradycyjnych polskich imion, a te wracają ostatnio do łask. 

 

Za jakiś czas przekonamy się, czy nietypowe imiona, takie jak Mia czy Liam będą stanowić inspirację dla rodziców i zyskają popularność dzięki polskim gwiazdom. 

Wiele polskich gwiazd chętnie publikuje zdjęcia i nagrania, na których widać ich pociechy. Natalia Siwiec często dzieli się z fanami swoim życiem rodzinnym. To filmik, na którym jej córka Mia przekomarza się z tatą:

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Agora SA