Grupa dzieci odnalazła zaginioną 97-latkę chorą na demencję. "Byli bardzo zdeterminowani"

Czworo dzieci postanowiło pomóc policji w Kalifornii w odnalezieniu 97-letniej kobiety chorej na demencję. Dzięki młodym detektywom akcja poszukiwawcza zakończyła się sukcesem. To oni znaleźli 97-latkę.

W Roseville w Kalifornii zaginęła 97-letnia kobieta chora na demencję. Policja poprosiła o pomoc w jej odnalezieniu mieszkańców okolicy. Funkcjonariusze poinformowali CNN, że już wcześniej zdarzało się, że kobieta się ukrywała. 

Młodzi detektywi włączyli się do akcji

Grupa dzieci postanowiła pomóc policji. Jeździły na rowerach i obserwowali okolicę. Logan, jeden z chłopców, powiedział dziennikarzom:

Moi przyjaciele, Hope i Makenna, bawili się i usłyszeli helikopter. Dowiedzieli się, że trwa akcja poszukiwawcza 97-letniej kobiety. Przyszli po mnie i mojego przyjaciela Kashtona. Wszyscy wsiedliśmy na rowery i zaczęliśmy szukać.
 

Matka chłopca stwierdziła, że dzieci były bardzo zdeterminowane. Wspięły się nawet na szczyt wzgórza, aby mieć lepszy widok na okolicę i znaleźć kobietę. Zauważyły ją w pobliżu centrum dla starszych osób. Wezwały na miejsce służby.

Przyjechała policja i wszystkim się zajęła. Byliśmy bardzo szczęśliwi i podekscytowani

- powiedział Logan, którego marzeniem jest zostać detektywem. Policja podziękowała wszystkim, którzy przyłączyli do poszukiwań i pogratulowała grupie młodych przyjaciół. 

Wiele osób na starość zaczyna mieć problemy z pamięcią. Niektórzy chorują na demencję. Tacy ludzie potrzebują wsparcia bliskich

Zobacz wideo
Więcej o: