Matka została skrytykowana w sklepie za to, że korzysta z telefonu w obecności dzieci

Młode mamy są krytykowane, zarówno przez nieznajomych, jak i najbliższych z różnych powodów. Ostatnio zwrócono uwagę mamie dwójki chłopców, ponieważ rozmawiała przez telefon przy dzieciach. Według kobiety - bezpodstawnie. Napisała o tym na Facebooku.

Zakupy z dziećmi wymagają od rodziców dużej cierpliwości. Dorośli nie są w stanie przewidzieć, jak zachowa się ich pociecha w sklepie. A kiedy nieznajomi angażują się w sytuację, może się ona znacznie pogorszyć. Przekonała się o tym mama dwójki chłopców, której zwrócił uwagę nieznajomy.

Bennet, mama dwóch chłopców, opisała, co spotkało ją ostatnio, gdy była w sklepie Costco. Kobieta stała w kolejce od 15 minut, gdy nagle jej synowie zaczęli krzyczeć, że chcą zjeść pizzę. Kobieta zadzwoniła do męża.

 Widzisz te dzieci? Wkurzają się tak, ponieważ chcą twojej uwagi. Może powinnaś odłożyć telefon i się nimi zająć?

- powiedział do niej nieznajomy. Mężczyzna nie znał sytuacji i nie wiedział, że mama chłopców dzwoni do ich ojca, żeby zapytać się, czy jest członkiem Costco. Nie był świadomy, że mama próbowała zrobić wszystko, by zapewnić rozrywkę dzieciom. Dostrzegł tylko moment, w którym mama chłopców rozmawiała przez telefon. 

Dziękuję za poświęcenie czasu, by zawstydzić młodą mamę z dwójką dzieci. Dziękuję za stresujący moment

-  napisał Bennett w poście na Facebooku. 

Młode mamy krytykowane przez innych

Matki często są krytykowane. W amerykańskim szpitalu C.S. Mott Children's Hospital z Michigan przeprowadzono ankiety z udziałem 500 młodych mam - 6 na 10 kobiet przyznało, że ich najbliżsi często mają uwagi dotyczące tego, w jaki sposób wychowują dzieci. To od mężów, matek i teściowych kobiety słyszą najwięcej słów krytyki na temat własnego macierzyństwa. 

Najbliższym najczęściej nie podoba się sposób, w jaki matka karmi dziecko/dzieci. Chętnie krytykują młodą matkę za sposób, w jaki ubiera i pielęgnuje dziecko, za brak dyscypliny w domu, za metody wychowawcze (tu najczęściej krytykuje się sposób usypiania dziecka). Prawie połowa ankietowanych matek uważa jednak, że powracająca krytyka wpływa na nie demotywująco, tracą pewność siebie, zaczynają wątpić w to, że są dobrymi matkami.

A jak krytyka wpływa na dziecko? O tym w filmie poniżej:

Zobacz wideo
Więcej o: