Naklejki na ścianę dla dzieci - czy to dobry sposób na metamorfozę pokoju?

Naklejki na ścianę dla dzieci to najlepszy sposób na zmianę i ożywienie pokoju. Są niedrogie, łatwe do przyklejenia, a różnorodność wzorów z pewnością nikogo nie zawiedzie. Dowiedzcie się więcej na temat naklejek na ścianę dla dzieci.

Naklejki na ścianę dla dzieci - po co i dla kogo?

Naklejki na ścianę to szybki i prosty sposób na metamorfozę dziecięcego pokoju. Niezależnie od tego, na jaki kolor pomalowane są ściany, każdemu uda się dopasować naklejki pod względem stylu, motywu i koloru. Dzięki takim ozdobom można zmienić zwyczajny pokój w tropikalną dżunglę, bajkowy świat pełny ulubionych bohaterów, pałac prawdziwej księżniczki czy dzikie safari. Wśród oferowanych wzorów i propozycji panuje takie bogactwo, że niemal trudno wyobrazić sobie wzór czy motyw, którego nie znajdziemy na naklejkach. Odpowiadają na pasje obu płci i wieku - różnorodność wzorów skierowana jest zarówno do młodszej grupy, jak i starszych dzieci. Niezależnie, czy chcesz mieć na ścianie ulubionego bohatera czy modny wzór, mały czy duży, najprawdopodobniej znajdziesz go bez problemu.

Naklejki na ścianę dla dzieci - co można znaleźć w ofercie sklepów?

Wśród oferowanych przez producentów naklejek na ścianę panuje naprawdę olbrzymi wybór. W kolekcjach znaleźć można żywe, intensywne kolory - mocno odróżniające się od ściany, a także delikatniejsze, o bardziej stonowanych barwach do pokoju dla młodszego dziecka, czy takiego, które lepiej czuje się w spokojniejszym otoczeniu.

Oprócz tego, że naklejki występują w rozmaitych kolorach, wybierać można z szerokiej gamy wzorów. Dekoracje mogą stanowić postaci z bajek, ulubionych filmów, ze świata zwierząt, mogą to być kolorowe kwiaty, figury geometryczne, wydrukowane imię z rozmaitymi ozdobnikami czy miarka wzrostu. Naklejki mogą mieć również charakter edukacyjny - jak tabliczka mnożenia, mapa świata czy tablica kredowa, na której można napisać sobie np. angielskie słówka.

Warto wspomnieć, że naklejki można zakupić w różnych rozmiarach - od mniejszych ozdób, poprzez większe, rzucające się w oczy, po ogromne, nawet na pół ściany. Można je przykleić w inne miejsca niż na ścianie - równie dobrze prezentują się na komodzie, na szafce na książki, na szafie na ubrania, na stoliku, na drzwiach, oknach, krzesłach czy kafelkach.

Naklejki na ścianę dla dzieci - jak je przykleić?

O naklejanie dekoracji rodzice mogą być spokojni - naklejki dla dzieci są łatwe w aplikacji, niezależnie od wybranej powierzchni - warunkiem jest, by była ona gładka. W przeciwnym razie, podczas naklejania mogą pojawić się pewne trudności. Ozdoby najlepiej umieszczać na gładkich, czystych ścianach, choć w równie prosty sposób umieszcza się je na meblach, drzwiach, oknach czy lustrach.

Jeśli wybierzemy naklejki dobrej jakości, wykonane z wytrzymałego materiału, to możemy być pewni, że na długo pozostaną w dobrej kondycji. Poza tym będą także wytrzymałe, odporne na promieniowanie słoneczne, działanie klimatyzacji czy grzanie w domu.

Pamiętaj, że jeśli chcesz przykleić ozdoby na świeżo pomalowane ściany, to zaleca się, by odczekać około siedmiu dni. W tym czasie dobrze wyschnie farba i właściwie się utwardzi.

Naklejki na ścianę dla dzieci - jak je usunąć?

Naklejkę bez większych problemów umieścimy na wybranej przez siebie powierzchni - wystarczy, ze odkleimy ją od arkusza. Montaż nie jest trudny, komplikacji nie powinno dostarczyć również jej odklejenie. Jeśli umieścimy dekorację na wybranym elemencie, a po jakimś czasie zmienimy zdanie, to można ją bez większych kłopotów odkleić i przykleić w innym miejscu.

Jak dbać o naklejki? Większość można wyczyścić w łatwy sposób - wystarczy przetrzeć je lekko wilgotną gąbką lub szmatką. Dobrze jest zwracać uwagę na możliwość czyszczenia już przy zakupie wybranego produktu, ponieważ to niezwykle mocno ułatwia utrzymanie porządku w dziecięcym pokoju.

Naklejki na ścianę dla dzieci - dlaczego warto w nie zainwestować?

Urozmaicenie pokoju sprawi radość każdemu dziecku, szczególnie jeśli ma już ono swoich ulubionych bohaterów czy hobby. Naklejki nie są drogie, można je w łatwy sposób przykleić i odkleić, nie niszcząc przy tym powierzchni. Łatwo utrzymać je w czystości, ponieważ wystarczy je przetrzeć wilgotną szmatką. Poza tym naklejki mogą mieć charakter edukacyjny i motywacyjny. Dzięki nim można także odświeżyć pokój oraz nieco zniszczone czy nieciekawe meble, drzwi czy kafelki.

Jak jeszcze możesz ozdobić dziecięcy pokój? Dodatkami! Zobaczcie, jak łatwo stworzymy wyjątkowy pojemnik na kredki:

Zobacz wideo
Więcej o: