Zrób krok dalej! Młodzi ludzie staną na scenie TEDxKIDS i zainspirują innych do działania

Pierwsza warszawska edycja TEDxKIDS@AcedemyInternational odbędzie się 11 października 2019 roku. Jej hasło przewodnie to Going beyond - zrób krok dalej! Na scenie stanie trzynastu superbohaterów, którzy opowiedzą o swoich doświadczeniach, aby zainspirować innych do wyjścia poza schemat.

- Zależy nam na tym, aby młodzi superbohaterowie, którzy staną na scenie TEDxKids@AcademyInternational stali się inspiracją dla innych ludzi, tych młodszych i tych już dojrzalszych. Chcemy tą konferencją pokazać dzieciom w naszych placówkach edukacyjnych, ale też wszystkim innym, że warto jest mówić o tym, czego się doświadcza, zwłaszcza, jeśli te doświadczenia zmuszają nas do przekraczania granic, działania w słusznej sprawie i pomagania innym - przekonuje Ewa Turek, Dyrektor ds. Edukacji w Academy International.

Młodzi ludzie, którzy pojawią się na scenie TEDxKids wystąpią przed kamerami oraz przed publicznością – zarówno tą zgromadzoną na widowni, jak tą, śledzącą internetowy przekaz na żywo.

Jak stać się częścią tego wydarzenia?

Udział jest nieodpłatny. Warunkiem uczestnictwa w konferencji jest przesłanie zgłoszenia. Spośród nadesłanych zgłoszeń wybranych zostanie sto osób, które wejdą na widownię TEDxKids@AcademyInternational.

Szczegóły dotyczące formularza zgłoszeniowego znajdą się już za chwilę na facebookowym wydarzeniu. Można tam także na bieżąco śledzić przebieg przygotowań do konferencji, jednak wpisy będą widoczne tylko dla osób, które potwierdzą chęć uczestnictwa w spotkaniu.

To celowy zabieg. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak dużym zainteresowaniem cieszą się konferencje TED i TEDx. Chcemy stworzyć naszym młodym superbohaterom możliwie najlepsze warunki. Wiemy, że wystąpienia publiczne są bardzo stresujące i zbyt duże audytorium może okazać się dla dzieci przytłaczające. Dlatego też zdecydowaliśmy, że chcemy wybrać osoby będące na widowni - tak, by mieć pewność, że wesprą naszych wyjątkowych swoją dobrą energią

- deklaruje Ewa Turek.

Czym jest TEDx?

TEDx jest niezależnym wydarzeniem organizowanym na licencji TED. Nie jest oficjalną konferencją TED, ale jedną z wielu imprez TEDx, czyli globalnej inicjatywy w ramach której fani organizują lokalne spotkania. Są one poświęcone szerzeniu inspirujących i wartościowych idei.

TEDxKids@AcademyInternational to pierwsze takie wydarzenie w Warszawie. Odbędzie się w piątek 11 października 2019, w godz. 09.30-17.15, w Centrum Łowicka.

Organizatorem TEDxKids@AcademyInternational jest warszawska sieć dwujęzycznych, niepublicznych placówek edukacyjnych Academy International. Honorowy patronat nad wydarzeniem przyją Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy oraz Międzynarodowa Kapituła Orderu Uśmiechu i Instytut Praw Dziecka im. Janusza Korczaka.

Jak nie zawstydzić własnego dziecka? Tych rzeczy lepiej nie robić:

Zobacz wideo
Więcej o: