Lidl odpowiada na Gang Słodziaków. Leśne Lidlaki są bardzo podobne, ale tańsze

Lidl wprowadza do sklepów Leśne Lidlaki. Trudno nie dostrzec tutaj analogii do Gangu Słodziaków z Biedronki. A jakie są różnice? Porównujemy maskotki z obu dyskontów.

Lidl 26 września wprowadził do sklepów akcję promocyjną - Leśne Lidlaki. Maskotki pojawiły się w sklepach dzisiaj, równo miesiąc po tym, jak Biedronka ruszyła z nową odsłoną Gangu Słodziaków. Na tym jednak podobieństwa obu ofert się nie kończą.

Lidl. Leśne Lidlaki podobne do Słodziaków

Leśne Lidlaki to już kolejna odsłona Lidlaków, w tym roku są jednak wyjątkowo podobne do Gangu Słodziaków - maskotek, które za naklejki możemy otrzymać w Biedronce. Zarówno Słodziaki, jak i Lidlaki są okrągłe, pluszowe i przedstawiają leśne zwierzęta. Leśnych Lidlaków mamy osiem: wilka, szopa pracza, sowę, jeża, lisa, koziorożca, sarenkę i zająca. Dla porównania w skład Gangu Słodziaków wchodzi ich dziesięć: pszczółka, lis, sarenka, zając, sowa, dwa dzięcioły, dwa nietoperze i borsuk.

Słodziaki vs LidlakiSłodziaki vs Lidlaki Mat.promocyjne/Lidl/Biedronka

Leśne Lidlaki a Gang Słodziaków. Te pierwsze bez naklejek

Podobieństw między Lidlakami a Słodziakami można znaleźć sporo, jednak istnieją także zasadnicze różnice. Na Lidlaki nie trzeba zbierać naklejek. Wystarczy je po prostu kupić. Cena? Zaledwie 9,99 zł. Lidlaki można znaleźć zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w internetowym Lidlu. 

Zobacz w naszym wideo, jak działa wirtualny Lidl. Przetestowaliśmy go dla ciebie: 

Zobacz wideo

9,99 zł za Lidlaka pomnożone razy osiem maskotek daje nam 79,92 zł za całą kolekcję. Natomiast gdyby chcieć kupić w Biedronce Gang Słodziaków w regularnej cenie, trzeba byłoby płacić za każdą "dużą" maskotkę 49,99 zł. Oczywiście w teorii klienci mogą dostać je też "za darmo". Piszemy to stwierdzenie w cudzysłowie, ponieważ żeby Słodziak pojawił się w naszym domu, musimy najpierw uzbierać 60 naklejek, a naklejki dostajemy za wydane w Biedronce pieniądze. Wiąże się to więc z kosztami. I to niemałymi, o czym pisaliśmy w artykule "Wyliczyliśmy, ile trzeba wydać, żeby uzbierać cały Gang Słodziaków".

Przypomnijmy, że naklejki w Biedronce można zbierać do 17 listopada. Maskotki natomiast będą wydawane do 1 grudnia lub wyczerpania zapasów. Jeśli zaś chodzi o Leśne Lidlaki, sklep nie podał dokładniej daty, do kiedy maskotki będą dostępne w dyskoncie.

Więcej o: