Biedronka. Czy można zwrócić towar, za który odebrało się Słodziaka? Wyjaśniamy

Biedronka zachęca klientów do zakupów perspektywą zebrania całej kolekcji Gangu Słodziaków. Co jednak w sytuacji, gdy chcemy zwrócić towar, za który odebraliśmy już maskotkę?

Biedronka 26 sierpnia wprowadziła do swoich sklepów nową odsłonę Gangu Słodziaków pod nazwą "Magiczny Portal". Akcja cieszy się ogromnym zainteresowaniem (Zobacz: "Klient kupił maskotkę już minutę po północy"), jednak ciągle pojawiają się nowe wątpliwości. 

Biedronka. Czy można zwrócić towar, za który odebrało się Słodziaka?

Jednym z najczęściej zadawanych przez klientów Biedronki pytań jest to, czy można zwracać towar, za który odebrało się już Słodziaka. Zgodnie z regulaminem nie można oddać do sklepu produktów, chyba że zwrot byłby uzasadniony, np. przez wadę towaru.

Po przyznaniu Uczestnikowi Punktów produkty zakupione przez Uczestnika (...) nie podlegają zwrotowi, o ile w odniesieniu do danego produktu Uczestnik byłby uprawniony do zwrotu

- czytamy w regulaminie.

Biedronka podkreśla, że taki zapis w regulaminie nie wyklucza możliwości zareklamowania danego towaru. 

Powyższe postanowienie w żaden sposób nie narusza jednak uprawnień Uczestnika wynikających z właściwych przepisów o rękojmi za wady fizyczne lub prawne, lub gwarancji, jeśli gwarancja została w odniesieniu do danego produktu udzielona.

Normalnie klient Biedronki ma prawo do zwrotu pełnowartościowych towarów, z wyjątkiem konkretnych produktów (np. bielizny, książek, kwiatów). Jeśli jednak za swoje zakupy odebrał Słodziaka, może to zrobić jedynie na zasadach wynikających z przepisów o rękojmi za wady fizyczne lub prawne, lub gwarancji (jeśli takowa była udzielona). 

Biedronka. Gang Słodziaków. Do kiedy trwa promocja?

Naklejki na Słodziaki można w Biedronce zbierać do 17 listopada. Zainteresowanie akcją jest duże, dlatego nie warto odkładać wymiany naklejek na pluszaki na ostatnią chwilę. Co prawda, zgodnie z regulaminem akcji możemy to robić do 1 grudnia, ale pamiętajmy, że jeśli zapasy maskotek wcześniej się wyczerpią, Biedronka nie będzie ich uzupełniać. 

Czy w najbliższą niedzielę zrobisz zakupy w Biedronce? Zobacz w naszym wideo:

Zobacz wideo

Biedronka. Gang Słodziaków. Ile naklejek trzeba zebrać?

Naklejki na Słodziaka przyznawane są przy kasie za każde wydane 40 złotych. Dodatkowe naklejki dostaniemy za zakupy z kartą Moja Biedronka oraz jeśli w naszym koszyku znajdą się owoce lub warzywa, jak również produkty specjalne (Zobacz: "Jak dostać dodatkowe naklejki na Słodziaka? Specjalna promocja").

Więcej o: