Gang Słodziaków to nie tylko maskotki. Biedronka zachęca do czytania książek

Chociaż Gang Słodziaków kojarzy się głównie z maskotkami, mieszkańcami leśnej polany, Biedronka oferuje także coś, o czym wspomina się rzadziej,niż o szale na Słodziaki. Książka Gang Słodziaków to zachęta do wspólnego czytania.

Gang Słodziaków w Biedronce. Nowa książka o Słodziakach

Kolejna edycja akcji Biedronki wywołuje emocje. Handel naklejkami kwitnie, na aukcjach kupimy także maskotki. Naklejki możemy jednak wymienić nie tylko na pluszaki. Książka Gang Słodziaków 3 ma tytuł "Przyjaciele mogą wiele, czyli magia z leśnej polany Gangu Słodziaków". Bez dodatkowych opłat otrzymamy ją za 15 zebranych naklejek, możemy ją także kupić w regularnej cenie za 9,99 zł.

Książka Gang Słodziaków - trzecia część jest już dostępnaKsiążka Gang Słodziaków - trzecia część jest już dostępna materiały prasowe

Gang Słodziaków - książka i wiele możliwości

"Przyjaciele mogą wiele, czyli magia z leśnej polany" to opowieść o przygodach nowych Słodziaków: sarenki Hani, borsuka Bartka dzięcioła Dominika, nietoperza Nikodema oraz ich małych przyjaciół, Juniorów - liska Lucusia, zajączka Zuzi, nietoperza Nikosia, dzięciołka Dominika, sówki Zosi i pszczółki Poli. Dzieci po książkę mogą sięgać same, te, które potrafią czytać poradzą sobie bez problemu (litery są duże, a całość przejrzysta), a młodsi mogą traktować ją jako książeczkę obrazkową. Mogą same wymyślać historyjki ze Słodziakami w rolach głównych. Książka jest też zachętą do czytania na głos dzieciom, do poświęcenia im swojego czasu, bycia tu i teraz.

Książka to nie tylko nowe przygody Słodziaków i zachęta do wspólnego czytania. Znalazły się w niej kody QR, które - zeskanowane w dedykowanej aplikacji mobilnej - sprawią, że usłyszymy melodyjki czy dźwięki lasów.

Gang Słodziaków 2019 - co jeszcze przygotowano?

Podobnie jak w poprzednich edycjach, prężnie działa kanał na YouTube. Można tam obejrzeć pięć nowych teledysków. Rysunkowym bohaterom Gangu Słodziaków w tańcu towarzyszą dzieci. Znajdziemy tam także Wieczorynki, czyli historie Słodziaków czytane przez znanych aktorów, m.in. Artura Barcisia czy Karolinę Gruszkę.

Pamiętacie "Hymn Świeżaków"? Dwa lata temu znalazł się wśród 10 największych hitów YouTube'a. Być może teraz jego sukces powtórzy piosenka "Hymn Juniorów", która również została opublikowana na kanale Biedronki. Uwaga, wpada w ucho niczym "Baby Shark".

Gang Słodziaków - do kiedy można zbierać naklejki?

Nowa edycja akcji rozpoczęła się 26 sierpnia. Naklejki możemy zbierać do 17 listopada, a maskotki i książkę odbierzemy do 1 grudnia lub do wyczerpania zapasów. Chcesz znać więcej szczegółów? Przeczytaj - "Gang Słodziaków w Biedronce 2019: maskotki ponownie trafiły do sklepów".

W którą niedzielę możemy zrobić zakupy w Biedronce? Zobaczcie, kiedy wypadają niedziele handlowe:

Zobacz wideo
Więcej o: