Biedronka. Nowy Gang Słodziaków wzbudza emocje - nie wszystkim podoba się imię Sarenki

Biedronka wprowadza nowy Gang Słodziaków, a wśród nich nowe maskotki. Nie wszyscy klienci byli jednak nastawieni entuzjastycznie do imion pluszaków. Kontrowersje wzbudziła Sarenka Hania.

Gang Słodziaków znów w Biedronce! To dobra wiadomość dla wszystkich fanów serii pluszaków. Maskotki wróciły do marketów już 26 sierpnia. Tegoroczna odsłona akcji nosi nazwę Magiczny Portal.

Nowe imiona w Gangu Słodziaków

Biedronka wprowadziła pewne zmiany do tegorocznego Gangu Słodziaków. Obok Borsuka Bartka, Nietoperza Nikodema, Dzięcioła Dominika i Sarenki Hani będzie można zabrać do domu sześć nowych Słodziaków. Oto one:

  • Pszczółka Pola,
  • Lisek Lucuś,
  • Zajączek Zuzia,
  • Dzięciołek Dominiczek,
  • Sówka Zosia,
  • Nietoperz Nikoś.

Gang Słodziaków - Sarenka HaniaGang Słodziaków - Sarenka Hania materiały prasowe

Nim nowa akcja rozpoczęła się na dobre, klienci już zaczęli zgłaszać pod jej adresem krytyczne uwagi. Niektóre z nich są co najmniej zaskakujące. Na fanpage'u Biedronki pani Aleksandra z wielkim niezadowoleniem przyjęła fakt, że sarenka nazywa się Hania.

A ja chcę Sarenkę Hanię, ale nie chcę, żeby nazywała się Hania, tylko Stefania, no bo jest Borsuk Bartek, Pszczółka Pola, Dzięcioł Dominik i to ma jakiś sens, a tu nagle Sarenka Hania. Nie pasuje. To można jakoś wymienić? Bo denerwuje mnie to imię Sarenki.
Aleksandro, jeżeli będziesz miała swoją sarenkę, to możesz nazwać ją wedle Twojego uznania

- czytamy odpowiedź Biedronki.

Komentarz sklepu nie spodobał się jednak niezadowolonej klientce.

Nie mam problemów z głową, nie będę Sarenki Hani nazywać Sarenką Stefanią. To Wy musicie zmienić

- pisała dalej. 

Bardzo nas to cieszy, że potrafisz się sama zdiagnozować ;) A nasza Sarenka pozostanie Hanią

- ironizowała Biedronka.

Biedronka, jak widać, racjonalne argumenty do Was nie docierają. Później zabraknie borsuków i zostaną same sarenki i będziecie się zastanawiać dlaczego

- odpowiedziała pani Aleksandra.

Gang Słodziaków. Regulamin akcji

Podobnie jak w poprzednich latach, aby wziąć udział w akcji Biedronki, trzeba zbierać przyznawane przy kasie specjalne naklejki i naklejać je na dostępnych w markecie kartach kolekcjonerskich. Za każde wydane 40 złotych przysługuje jedna naklejka. Do kiedy będą dostępne Słodziaki? Maskotki i książkę można będzie odbierać do 1 grudnia lub wyczerpania zapasów, natomiast naklejki Biedronka przestanie wydawać 17 listopada. 

Słodziaka można otrzymać na trzy sposoby:

  • Za darmo po zebraniu 60 naklejek,
  • Kupić za 19,99 zł za sztukę po zebraniu 40 naklejek,
  • Kupić za 49,99 bez naklejek,

40 naklejek uprawnia nie tylko do zniżki na Słodziaka, lecz także do odebrania za darmo Słodziaka Juniora. Jeżeli natomiast uzbierało się 15 naklejek, można dostać za darmo książkę "Przyjaciele mogą wiele, czyli magia z leśnej polany. Gang Słodziaków" (można ją też kupić w regularnej cenie - 9,99 zł/szt) natomiast dużego Słodziaka - w cenie.

Na co wydać pieniądze Biedronce? Te słodycze warto kupić!

Zobacz wideo
Więcej o: