Maja Bohosiewicz przyznała, że przeklina przy córce. "Nauczyła się i teraz powtarza"

Maja Bohosiewicz opublikowała na Instagramie urocze zdjęcie z córką. W opisie gwiazda przyznała się do tego, że podczas ćwiczeń użyła przekleństwa. Dziewczynka usłyszała i z chęcią je powtarza. Internautki w komentarzach podzieliły się swoimi historiami.
Zobacz wideo

Wielu dorosłych ma skłonność do używania nadmiernie ekspresywnych wyrazów, a dzieci do ich powtarzania. Nowy post na Instagramie Mai Bohosiewicz udowadnia, że większość rodziców spotkało się z sytuacją, w której dziecko użyło przekleństwa. Maja napisała, że podczas ćwiczeń przed ekranem przeklnęła, a później te same słowa usłyszała od swojej córki. 

"I tak oto moje dziecko nauczyło się pierwszego przekleństwa w sekwencji 'no k... nie dam rady już' i teraz pięknie powtarza" - pisze Maja.

 

Aktorka zapytała obserwatorki, czy ich dzieciom też zdarzało się powtórzyć tego typu słowa. Opowiedziały swoje historie. Oto fragmenty niektórych komentarzy:

Moja Zosia (siostrzenica) dziś na stacji PKP na cały głos krzyknęła na widok pociągu 'ale zapier***a!'
Na uroczystej kolacji z okazji imienin mojej mamy mój siostrzeniec, zapytany przez koleżankę mamy (panią dr), gdzie pracuje jego tata, odpowiedział: 'u pieldolonego Mariusa'
Moja córa śpiewa 'miłość miłość w Zakopanem, poje...łem się szampanem.
 Mój trzylatek bawi się dinozaurami. Tyranozaur: ty jesteś gorszy niż wojna! Triceratops: a ty głupszy niż ci*a.
Mój syn kiedyś nie zdążył do ubikacji i powiedział: 'chu* mnie strzeli z tym sikaniem w majtki.

Niektórzy rodzice z dystansem podchodzą do sytuacji, w których ich pociecha przeklina. Inni natomiast martwią się i wstydzą, gdy ich dzieci używają "brzydkich słów". Obawiają się, że ktoś pomyśli, że źle wychowują potomstwo czy dają nieodpowiedni przykład.

Beata Ciepłowska-Kowalczyk, autorka poradnika "Zdrowie malucha. Dziecko pod ochroną", w artykule "Co zrobić, gdy dziecko przeklina?" uspokaja i wyjaśnia, że etap przeklinania jest wpisany w rozwój dziecka. To "etap, w którym dziecko próbuje zwrócić naszą uwagę. Sprawdzić, na co może sobie pozwolić i kiedy powiemy mu stop. A czasem po prostu nie ma pojęcia, że łamie jakieś zasady" - twierdzi.

Jak reagować, kiedy dziecko przeklina? W naszym artykule "Mamo, bo on powiedział kura przez w". Co robić, kiedy dziecko przeklina? pedagog dr Marta Majorczyk tłumaczy:

Kiedy wymyka nam się niecenzuralne słowo, warto powiedzieć do dziecka "brzydko się zachowałem" i wytłumaczyć, że nie należy tak postępować. A samemu następnym razem starać się mieć emocje bardziej pod kontrolą.
Więcej o: