Steward pomógł uspokoić płaczące dziecko. "Mama wyglądała, jakby zasługiwała na chwilę przerwy"

Podczas lotu z USA jeden ze stewardów stał się bohaterem. Mężczyzna pomógł bowiem uspokoić płaczące dziecko. Jak później tłumaczył, zrobił to po to, aby mama dziewczynki mogła odpocząć chociaż przez chwilę.
Zobacz wideo

Joel O’Paris Castro na co dzień pracuje jako steward amerykańskich tanich linii lotniczych Frontier Airlines. W swojej pracy nierzadko musi się zmierzyć z różnymi wyzwaniami. Podczas lotu z Tyler (stan Teksas) do Denver (stan Kolorado) pomógł kobiecie, której małe dziecko nieustannie płakało i nie chciało się uspokoić.

Steward bardzo szybko uspokoił płaczące dziecko

Mężczyzna wziął na ręce dziewczynkę i zaczął jej pokazywać wnętrze samolotu. Dziecko bardzo szybko przestało płakać i skupiło się na poznawaniu nowych rzeczy. Sytuację uwiecznili na zdjęciach inni pasażerowie, a fotografie troskliwego stewarda robią furorę w sieci.

Ten steward (...) pomógł mamie uspokoić krzyczące dziecko. To było niesamowite! To piękna historia, o której należy głośno mówić

- napisała na Facebooku jedna z pasażerek i udostępniła zdjęcia troskliwego stewarda.

Również główny zainteresowany odniósł się do całej sprawy.

Takie właśnie dni sprawiają, że bycie stewardem jest najbardziej satysfakcjonującą pracą w historii! (...) Ta dziewczynka chciała po prostu obejrzeć samolot

- napisał na Facebooku Joel O Paris Castro.

Mężczyzna przyznał również w rozmowie z Fox News, że chciał pomóc zmęczonej matce.

Ta mała dziewczynka wyglądała tak, jakby chciała pozwiedzać samolot, zaś jej mama, jakby zasługiwała na chwilę przerwy

- powiedział.

Jedna z pasażerek w rozmowie z portalem Business Insider opisała zachowanie matki płaczącego dziecka. Z jej relacji wynika, że kobieta po raz pierwszy sama leciała z córką.

Była bardzo słodka i przepraszała za swoje dziecko. Ja ją zapewniłam, że wszyscy to rozumieją

- mówiła.

Linie lotnicze chwalą się swoim stewardem

Przedstawiciele linii lotniczych potwierdzili, że sytuacja miała miejsce. Do sprawy odnieśli się również na swoim oficjalnym profilu na Twitterze.

Nasz steward pomógł mamie uspokoić płaczące dziecko

- pochwalili się przedstawiciele Frontier Airlines.

Więcej o: