Endermologia - na czym polega? Jakie daje efekty? Ile kosztuje?

Endermologia jest zabiegiem, który zwalcza cellulit i wyszczupla, a wykonany na twarzy redukuje zmarszczki i odmładza. To masaż mechaniczny, który poprawia wygląd, modeluje ciało i wspiera w walce z cellulitem. Może mieć zastosowanie lecznicze. Na czym polega endermologia? Jakie daje efekty? Ile kosztuje?

Zabieg endermologii jest zabiegiem modelującym sylwetkę. Polega na wykonaniu specjalistycznego, głębokiego i mechanicznego masażu podciśnieniowego. Można ją stosować na całe ciało, z pominięciem piersi i ich okolic. Przeprowadza się ją w gabinecie medycyny estetycznej lub u kosmetyczki. Zabieg trwa około pół godziny. Ponieważ jeden nie przynosi pożądanych efektów, zwykle stosuje się serie zabiegów. Pierwsze efekty widać dopiero po kilku seansach.

Zobacz wideo

Endermologia - efekty

Efektami serii zabiegów endermologii jest gładka i jędrna skóra, zmniejszenie cellulitu, wymodelowanie sylwetki. Endermologia na twarz odmładza, ujędrnia i uelastycznia skórę, wygładza zmarszczki i sprawia, że cera wygląda zdrowo. Efekty działania to zasługa stymulacji głębszych warstw skóry.

Endermologia ma również działanie lecznicze, ponieważ łagodzi bóle mięśni i stawów, nadwyrężonych lub uszkodzonych mięśni i więzadeł. Wykorzystywana jest w leczeniu kręgosłupa i przemęczenia. Nie można nie wspomnieć o działaniu odchudzającym (endermologia redukuje tkankę tłuszczową) i oczyszczającym. Dzięki drenażowi limfatycznemu, który odbywa się podczas zabiegów, krew i limfa krążą lepiej, co eliminuje obrzęki. Ciało pozbywa się nie tylko nadmiaru wody, ale i toksyn. Endermologia znacznie wpływa na przyspieszenie tempa pracy układu limfatycznego, przemianę materii oraz procesów usuwania toksyn i nadmiaru płynów.

Jak wygląda zabieg endermologii?

Endermologia jest masażem podciśnieniowym, który przeprowadza się za pomocą specjalistycznego urządzenia działającego na skórę oraz tkankę łączną. Wykonuje się go, posługując się głowicą aparatu, zasysającą skórę za pomocą podciśnienia. Głowica jest sterowana komputerowo i składa się z dwóch rolek, które pracują niezależnie oraz komory ssącej.

Przed zabiegiem należy założyć specjalny, wykonany z odpowiednich materiałów i przylegający do ciała kombinezon. Jest on niezbędny, ponieważ chroni skórę przed bezpośrednim kontaktem z głowicą sprzętu, pozwala zachować higienę, bezpieczeństwo, chroni przed wyrywaniem włosków, mikrourazami i podszczypywaniem.

Podczas zabiegu do ciała przykłada się głowicę urządzenia. W efekcie jej działania powstaje fałda skórna o kształcie fali. Gdy ta znajduje się między rolkami, jest masowana z obu stron, co pobudza głębokie warstwy skóry. Intensywność masażu zależy od partii ciała, na której się go przeprowadza. Głowicę urządzenia można dostosować do wielkości odpowiedniej do wybranej okolicy ciała. To dlatego aparat do endermologii można wykorzystać do masażu niemal każdej powierzchni ciała, dzięki czemu możliwa jest endermologia twarzy, brzucha, ud czy pośladków.

Zdjęcia pod tytułem "Endermologia - efekty przed i po", które można znaleźć w internecie to dowód na to, że zabiegi mogą przynieść spektakularne efekty. Niestety, aby były one zadowalające, należy wykonać całą serię, minimum 10, a nawet 20. Zależy to od indywidualnych predyspozycji i oczekiwań.

Endermologia - skutki uboczne i przeciwwskazania

Ponieważ zabiegi wypływają na naczynia krwionośne, po endermologii mogą pojawić się siniaki, pajączki, żylaki. To dlatego nie jest ona wskazana dla osób, które mają problemy z żylakami, chorują na zapalenie żył, mają skłonności do naczyniaków. Istnieje też kilka innych przeciwwskazań do endermologii. To:

  • aktywna choroba nowotworowa,
  • przepuklina brzuszna,
  • duża ilość tłuszczaków,
  • infekcje skóry, uszkodzenia, stany zapalne i rany naskórka,
  • ciąża,
  • przebycie porodu - endermologii nie wykonuje się u świeżo upieczonych mam przez kilka miesięcy po porodzie,
  • karmienie piersią,
  • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych (rozrzedzających krew).

Endermologia - cena

Cena endermologii jest wysoka, ponieważ jeden zabieg kosztuje mniej więcej 150 złotych, choć zdarza się, że więcej, a przecież by osiągnąć widoczne efekty, trzeba zdecydować się na co najmniej 10 spotkań. Endermologia twarzy jest tańsza, zwykle kosztuje około 50 złotych. Opinie o endermologii są jednoznaczne - zdecydowanie warto wydać na nią małą fortunę. Po zakończonej sesji z kolei, dla podtrzymania efekty, należy zadbać o dietę oraz aktywność fizyczną, by jak najdłużej móc cieszyć się wypracowanymi efektami i wyglądem.

Więcej o: