W tym roku Dzień Dziecka trwał dwa dni. Family Fest rozbudził dziecko w niejednym dorosłym

Family Fest przyciągnął do Arkad Kubickiego ponad 15 tysięcy osób. Zamek Królewski jest wyjątkowo gościnnym miejscem, a ogrody zamkowe - idealne do rodzinnego wypoczynku.
Zobacz wideo

Za nami kolejna edycja Family Fest. Tym razem zaprosiliśmy was do wspólnego świętowania Dnia Dziecka. Wspólnie bawiliśmy przez dwa dni, wiele osób było z nami zarówno w sobotę, jak w niedzielę. Co się działo w Arkadach Kubickiego?

Teatralna sobota

Pierwszym spektaklem, który obejrzeli nasi sobotni goście były "Przypadki Robinsona Crusoe", wystawione przez Teatr Muzyczny Roma. Wszyscy ci, którym wydawało się, że znają historię Robinsona Crusoe, byli zaskoczeni - opowieść została przedstawiona na nowo. Robinson i Piętaszek tym razem spotkali się... w kosmosie. Na scenie gościliśmy także Teatr Lalek Guliwer, który zaprosił nas na mini spektakl "Teatr Okiem Guliwera". Najmłodsi (i ci starsi też) mogli dowiedzieć się więcej o teatrze, poznać różne techniki animacyjne. Często wiele rzeczy wydaje nam się oczywistych, ale dopiero gdy poznamy warsztat, możemy zobaczyć, jak to wszystko wygląda naprawdę. Nie dziwi więc, że tak chętnie obserwowaliśmy, co stoi za pojęciem "teatr lalek". 1 czerwca mogliśmy obejrzeć także "Sklep z zabawkami" - teatr lalek Scena Elffów zaprosił nas do... sklepu. Dosłownie i w przenośni, ponieważ po spektaklu mogliśmy nie tylko dokładnie obejrzeć występujących w nich "aktorów", ale i kupić kukiełki, które przypadły nam do gustu.

Chętnych do oglądania przedstawień nie brakowało, miejsca zajmowano na kilkadziesiąt minut przed rozpoczęciem każdego z nich. Publiczność - i ta mała, i ciut większa - śledziła poczynania aktorów, chętnie wchodząc z nimi w interakcje. Takich widzów zazdrościłby nam nie jeden teatr!

Sobota to także koncert piosenek z bajek. Elsa i Bella witały gości Family Fest, pozowały do zdjęć i zapraszały do wspólnej zabawy, pojawiły się także na scenie, gdzie - wspólnie z widzami - zaśpiewały znane i lubiane hity. Pod scenę ciężko było się dostać, mali fani bohaterek nie opuścili żadnej piosenki. A ich rodzice - świadomie lub nie - śpiewali razem z nimi.

Family Fest, koncert piosenek z bajekFamily Fest, koncert piosenek z bajek fot. Borys Skrzynski

Niemniej kulturalna niedziela

W niedzielę Teatr Niewielki zaprosił nas do wyszukiwania figur geometrycznych wokół nas. Spektakl "Kółko i Kwadrat" to zabawa z geometrią, ale i rozwijanie cennych umiejętności - myślenia abstrakcyjnego czy wyobraźni. Koncert Fasolek był wyjątkowym wydarzeniem, na które czekały głównie "starsze dzieci" odwiedzające Family Fest. Na scenie w Arkadach Kubickiego pojawili się Krzyś Tik-Tak, Ciotka Klotka i Profesor Ciekawski - bohaterowie, którzy pojawiają się we wspomnieniach dzisiejszych trzydziestolatków. Rodzice wspólnie z dziećmi i Fasolkami śpiewali największe hity zespołu, poznaliśmy też nowe przeboje, które długo nie chciały wypaść nam z głowy. Dzieci i dorosłych połączyło coś jeszcze. Edyta Jungowska zabrała nas na spotkanie z Pippi. Ale nie było to zwykłe odczytanie fragmentów książki. Charyzmatyczna aktorka nawiązała wyjątkową więź z publicznością, dzięki niej mogliśmy zabłysnąć wiedzą dotyczącą postaci znanych z książek Astrid Lindgren. Wiele osób na nowo spojrzało na (jak się im wydawało) znanych bohaterów - bo w końcu "Olle" nie jest tym samym chłopcem co "Ulle", a jego siostra Kerstin po tym, jak stała się "Szasztin" przemieniła się w zupełnie inną postać.

 

To nie koniec atrakcji!

Wydarzenia na scenie to jedno, drugie to to, co działo się poza nią. A w Arkadach Kubickiego przez cały weekend nie brakowało atrakcji. Elsa i Bella przez dwa dni Family Fest były otoczone przez wianuszek fanów. Sprawiły, że tegoroczny Dzień Dziecka dla wielu naprawdę stał się jak z bajki. Nie brakowało chętnych do wzięcia udziału w kreatywnych warsztatach z budowania z klocków Lego razem z Edukido, fascynujące budowle powstawały także z klocków "cegiełek", na które zaprosiła Klockownia. Nie brakowało imponujących, przestrzennych figur, a w ich tworzeniu najmłodszym pomagali rodzice. To był naprawdę wspólnie spędzony czas.

Doświadczenia chemiczne przyciągały i małych, i dużychDoświadczenia chemiczne przyciągały i małych, i dużych materiały własne redakcji

Doświadczenia chemiczne to coś, co hipnotyzuje wszystkich. Nic dziwnego, że nie brakowało chętnych, którzy śledzili "czary" Fundacji Inceptio. Pokazy odbywały się przez cały weekend, wciąż odkrywaliśmy coś nowego. W sobotę i niedzielę chętni mogli także zagrać w gry językowe. Dzięki Regipio dzieci nie tylko dobrze się bawiły, ale i ćwiczyły angielskie słówka. Podczas Family Fest eksperci z Instytutu Matki i Dziecka odpowiadali na pytania i rozwiewali różne wątpliwości. Radzili także, na co zwracać uwagę, wybierając produkty dla dzieci.

Ale to jeszcze nie wszystko! Dzięki naszym Partnerom mogliśmy wypić świeże soki z owoców i warzyw, usiąść na wygodnych pufach, zrobić zdjęcia w fotobudce, wydrukować zdjęcie z telefonu, czy zobaczyć, jak działają specjalnie dobrane mebelki dla dzieci.

Na zewnątrz czekała dmuchana zjeżdżalnia, a także strefy zabaw ruchowych (do zawodów sportowych zaprosiła firma Nestle), czy punkty gastronomiczne. Nie zabrakło także atrakcji dla większych "dzieci" - mogli oni na żywo obejrzeć nowe modele samochodów marki Fiat.

Ganianie boso po wilgotnej trawie było finałem finałów - najprostszym, ale najlepszym z możliwych. Doskonale bawiły się dzieci, ale naprawdę wolni poczuli się ich rodzice. Spokój, relaks, dobra zabawa i mnóstwo śmiechu. Taki był tegoroczny - dwudniowy - Dzień Dziecka.

Serdecznie dziękujemy naszym Partnerom i Wystawcom: Fiat, Pampers, Aquaphor, Cewe, Kuvings, Nestle, Regipio, Meble Moll, Memo, Sancho Bag, ePozytywna Opinia, Instytut Matki i Dziecka, Zamek Królewski w Warszawie, Edukido, Klockownia, Fundacja Inceptio, Scena Elffów, Teatr Niewielki, Jak z bajki, Teatr Guliwer, Wydawnictwo Jung-off-ska, Fasolki, Teatr Muzyczny Roma.

Pięknie dziękujemy, że byliście z nami i zapraszamy za rok!

Więcej o: