Koncert Fasolek, spektakle, spotkanie z księżniczkami. To tylko część atrakcji, które będą czekać na was podczas Family Fest!

Z okazji Dnia Dziecka serwis eDziecko.pl zaprasza na Family Fest - rodzinne spotkanie, podczas którego dobrze bawić będą się i mali, i duzi. Pogoda nie pokrzyżuje naszych planów, przygotowaliśmy atrakcje zarówno pod dachem, jak i na świeżym powietrzu.

Jeśli nie macie planów na weekend 1 i 2 czerwca, serdecznie zapraszamy was na Family Fest. W tym roku nasz rodzinny festiwal odbędzie się w Arkadach Kubickiego w Warszawie.

Dlaczego warto nas odwiedzić?

Dlatego, że... stawiamy głównie na zabawę - to nie byle jaką, bo taką, która wspiera rozwój dziecka. Dzięki spektaklom, które będzie można obejrzeć w sobotę i niedzielę, wyobraźnia będzie pracowała na pełnych obrotach, wyostrzą się także zmysły - m.in. za sprawą przedstawienia "Kółko i Kwadrat" Teatru Niewielkiego, po którym będziemy wypatrywać geometrycznych kształtów dookoła nas. Dzięki budowlom z klocków dzieci poćwiczą motorykę, poznają zależność między przyczyną a skutkiem. Dowiedzą się także więcej o tym, co będą budować. Książki przeniosą nas do cudownych krain - dzięki nim zwiększa się też zasób słownictwa. Co jeszcze czeka na was podczas Family Fest?

Zobacz wideo

Gratka dla fanów teatru

Sobota, pierwszy dzień Family Fest, upłynie nam pod znakiem bajkowej muzyki i licznych spektakli. Najmłodsi będą mogli spotkać się z Elsą ("Kraina lodu") i Bellą ("Piękna i Bestia"). Bohaterki zaproszą do wspólnej zabawy, a także do udziału w konkursie. Ale to nie koniec! Wspólnie będziemy mogli zaśpiewać piosenki z bajek (m.in. "Mam tę moc", "Madame Gastone", "Pół kroku stąd") - zdziwicie się, jak wiele z nich znacie na pamięć.

Pierwszego czerwca czekają na was także trzy przedstawienia - spektakl "Przypadki Robinsona Crusoe" wystawiany przez Teatr Muzyczny Roma (wspólnie z Robinsonem wyruszymy w... kosmos), mini spektakl "Teatr Okiem Guliwera", wystawiany przez Teatr Lalek Guliwer, a także spektakl "Sklep z zabawkami", który zaprezentuje teatr lalek Scena Elfów (po przedstawieniu będzie można z bliska przyjrzeć się wszystkim marionetkom).

 

Dorośli poczują się znów dziećmi

W niedzielę drugiego czerwca śpiewać będą głównie dorośli - na scenie wystąpią Fasolki, a my będziemy mogli sobie przypomnieć utwory, które towarzyszyły nam w dzieciństwie. Ale i dzieci nie będą się nudzić, w końcu i one doskonale znają piosenki takie jak "Mydło lubi zabawę" czy "Pan Tik-Tak". Niedziela to także spektakl "Kółko i Kwadrat" Teatru Niewielkiego (nie tylko wciąga, ale uruchamia wyobraźnię i abstrakcyjne myślenie) oraz podróż do krainy książek - dzieciom będzie czytała Edyta Jungowska. Ci, którzy nie zdążą poznać Elsy i Belli w sobotę, będą mogli zrobić to w niedzielę - rano bohaterki zaproszą do wspólnej zabawy.

Ale to nie wszystko!

Podczas Family Fest będziecie mogli wziąć udział w warsztatach z kreatywnego budowania z klocków Lego (zapisy na miejscu na stoisku) - Potęga Wiatru (grupa 4-6 lat) i Na Średniowiecznym Zamku (grupa 7-10 lat). Podczas warsztatów dla młodszych dzieci powstaną pojazdy napędzane wiatrem, wiatraki i farma wiatrowa. Najpierw zostaną przeprowadzone eksperymenty, poznamy odnawialne źródła energii i dowiemy się, do czego możemy je wykorzystać. Warsztaty dla starszej grupy wiekowej to przede wszystkim budowa średniowiecznego zamku. W trakcie poznamy średniowieczne zamki, które znajdują się w Polsce.

Na małych (i dużych) konstruktorów czekają także warsztaty z budowania klocków "cegiełek" (nie trzeba się na nie zapisywać). Co jeszcze? Dmuchana zjeżdżalnia i basen z piłeczkami - coś, co najmłodsi uwielbiają.

Agenda wydarzenia:

1 czerwca 2019

 • 10:00-11:00 Spotkanie z Elsą z "Krainy Lodu" oraz Bellą z "Pięknej i Bestii" - konkursy i animacje
 • 11:00-16:00 Pokazy chemiczne dla dzieci - rozpoczynają się o każdej pełnej godzinie i trwają ok. 20 min. przy stoisku Fundacji Inceptio
 • 11:30-12:10 Spektakl "Przypadki Robinsona Crusoe" wystawiony przez Teatr Muzyczny Roma
 • 12:30-13:30 Koncert piosenek z bajek, warsztaty wokalne z Elsą i Bellą
 • 14:00-14:45 Mini spektakl "Teatr Okiem Guliwera" wystawiony przez Teatr Lalek Guliwer
 • 15:15-16:15 Spektakl "Sklep z zabawkami" wystawiony przez teatr lalek Scena Elffów
 • Zajęcia z kreatywnego budowania z klocków Lego - zapisy na miejscu przy stoisku
  11:00-12:00 Warsztaty Potęga Wiatru grupa 4-6 lat
  12:00-13:00 Warsztaty Na Średniowiecznym Zamku grupa 7-10 lat
  13:00-14:00 Warsztaty Potęga Wiatru grupa 4-6 lat
  15:00-16:00 Warsztaty Potęga Wiatru grupa 4-6 lat
  16:00-17:00 Warsztaty Na Średniowiecznym Zamku grupa 7-10 lat

Ponadto przez cały dzień odbywać się będą warsztaty z budowania klocków "cegiełek" - forma otwarta, bez zapisów

2 czerwca 2019

 • 10:00-11:00 Spotkanie z Elsą z "Krainy Lodu" oraz Bellą z "Pięknej i Bestii" - konkursy i animacje
 • 11:00-15:00 Pokazy chemiczne dla dzieci - rozpoczynają się o każdej pełnej godzinie i trwają ok. 20 min. przy stoisku Fundacji Inceptio
 • 11:30-12:15 Spektakl "Kółko i Kwadrat" wystawiony przez Teatr Niewielki
 • 13:00-14:00 Koncert Fasolek
 • 14:30-15:30 Edyta Jungowska czyta dzieciom
 • Zajęcia z kreatywnego budowania z klocków Lego - zapisy na miejscu przy stoisku.
  11:00-12:00 Warsztaty Potęga Wiatru grupa 4-6 lat
  12:00-13:00 Warsztaty Na Średniowiecznym Zamku grupa 7-10 lat
  13:00-14:00 Warsztaty Potęga Wiatru grupa 4-6 lat
  15:00-16:00 Warsztaty Potęga Wiatru grupa 4-6 lat
  16:00-17:00 Warsztaty Na Średniowiecznym Zamku grupa 7-10 lat

Ponadto przez cały dzień odbywać się będą warsztaty z budowania klocków "cegiełek" - forma otwarta, bez zapisów.

Każdego dnia zapraszamy także do strefy gier planszowych, bezpłatnej fotobudki oraz na wielką dmuchaną zjeżdżalnię i kąpiel w suchym basenie z piłeczkami! Na głodnych czekać będzie strefa restauracyjna ze specjalnym menu dla dzieci. Więcej na stronie wydarzenia.

Family Fest to spotkanie rodzinne, na które serdecznie zapraszają redakcje eDziecko.pl, Cztery Kąty i Avanti24. Tegoroczna edycja odbędzie się 1 i 2 czerwca w Arkadach Kubickiego w Warszawie. Wstęp bezpłatny, zapraszamy od godz. 10. Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie wydarzenia >>

Family Fest - 1-2 czerwca, Arkady Kubickiego, Warszawa. Zapraszamy!Family Fest - 1-2 czerwca, Arkady Kubickiego, Warszawa. Zapraszamy! redakcja

Więcej o: