Meghan Markle urodziła! Książę Harry i jego żona powitali na świecie syna

Na tę informację czekało wiele osób: Meghan Markle urodziła. Książę i księżna Sussexu poinformowali o tym wydarzeniu na Instagramie.
Zobacz wideo

Księżna Meghan urodziła! Ten nagłówek pojawia się w mediach na całym świecie. Książę Harry i jego żona powitali na świecie synka. Chłopiec urodził się wczesnym rankiem w poniedziałek, 6 maja. Maluch waży trzy kilogramy (dokładnie 3,2 kg). "Księżna i dziecko są zdrowi i czują się dobrze" - napisano na Instagramie (tam ogłoszono szczęśliwą nowinę). Książęca para podziękowała także za wsparcie i za to, że tyle osób dzieli z nimi ten wyjątkowy moment.

 

Informacje o tym, że poród tuż-tuż pojawiały się od pewnego czasu. Ostatnim sygnałem był fakt, że bukmacherzy przestali przyjmować zakłady dotyczące daty porodu potomka księżnej Meghan i księcia Harry'ego. Dziś Pałac Buckhingam potwierdził doniesienia brytyjskich mediów, że księżna zaczęła rodzić. Towarzyszył jej mąż i matka, Doria Ragland. Niedługo po tych informacjach, na oficjalnym profilu książęcej pary na Instagramie pojawiła się informacja, że ich dziecko jest już na świecie. Do ostatniej chwili nie było wiadomo, jakiej płci będzie maluch - pojawiały się głosy, że będzie to dziewczynka (zwiastować to miał m.in. strój królowej Elżbiety, w którym wybrała się w weekend do kościoła). Nie dziewczynka, nie bliźnięta - księżna Meghan i książę Harry powitali na świecie syna.

Książę Harry został ojcem

- Jestem bardzo podekscytowany mogąc ogłosić, że Meghan i ja mamy chłopczyka - urodził się rano, jest bardzo zdrowym chłopcem - mówił mediom rozemocjonowany książę Harry. Dodał, że jest niezwykle dumny ze swojej żony i że wciąż myślą nad imieniem dla swojego synka. Książę wyznał także, ze kolejne publiczne wystąpienie planuje na za dwa dni, wtedy też jego synek ma być pokazany światu.

Jak mógłby powiedzieć każdy ojciec i każdy rodzic, twoje dziecko jest absolutnie niesamowite, oddałbyś za nie życie, jestem wniebowzięty

- mówił książę. Był on przy porodzie i wyznał, że narodziny jego dziecka były dla niego niesamowitym doświadczeniem i nie jest sobie w stanie wyobrazić, jak kobiety to robią. - Nie byłem przy wielu porodach, to moje pierwsze narodziny. To było niesamowite, absolutnie niewiarygodne i, jak powiedziałem, jestem niesamowicie dumny z mojej żony - dodał rozemocjonowany.

Meghan Markle w ciąży

O tym, że księżna i książę Sussexu zostaną rodzicami poinformowano w październiku 2018 roku, tuż przed podróżą pary do Australii, Nowej Zelandii, Fidżi i Królestwa Tonga. Księżna Meghan była aktywna w ciąży, towarzyszyła mężowi w zagranicznych wyjazdach, brała udział w licznych spotkaniach. Dopiero w marcu zrezygnowała z publicznych wystąpień, ale - jak donoszą zagraniczne media - to wcale nie oznaczało, że przestała wtedy pracować.

Dziecko księżnej Meghan i księcia Harry'ego

Przypomnijmy, że synek książęcej pary jest siódmy w kolejce do brytyjskiego tronu. Przed nim znalazł się jego dziadek, książę Karol, wujek (książę William), a także kuzynostwo - książę George, księżniczka Charlotte i książę Louis oraz jego tata. Maluch jest ósmym prawnuczkiem królowej Elżbiety.

Nie wiadomo, jaki tytuł będzie nosił synek księcia Harry'ego i księżnej Meghan - nie dziedziczy on tytułu po rodzicach, ale zapewne jego prababcia zadba, by był odpowiednio tytułowany. Chyba że jego rodzice będą chcieli, aby wychowywał się jak "zwykły" chłopiec. O ile to w ogóle możliwe.

Dołączamy się do życzeń, które do książęcej pary płyną z całego świata!

Więcej o: