Książę Louis świętuje pierwsze urodziny. Z tej okazji opublikowano nowe zdjęcia

Książę Louis - najmłodsze dziecko księcia Williama i księżnej Kate - kończy dziś roczek. Na Instagramie opublikowano zdjęcia, które synkowi zrobiła księżna. Zobaczcie, jak książę urósł!
Zobacz wideo

Książę Louis kończy roczek! A wydaje się, że wczoraj jego rodzice stanęli z nim na schodach szpitala św. Marii w Londynie. Na Instagramie księcia i księżnej Cambridge pojawiły się nowe zdjęcia księcia Louisa - widać na nich, jaki jest już duży!

 

Jak dowiadujemy się z podpisu pod zdjęciami, zrobione zostały w tym miesiącu przez księżną Kate w posiadłości w Norfolk.

Życzenia płyną z całego świata, nie zabrakło wśród nich słów od księżnej Meghan i księcia Harry'ego - cioci i wujka małego księcia.

Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin Louis! Wysyłamy mnóstwo miłości od nas obojga

- napisali książę i księżna Sussex.

Do kogo jest podobny książę Louis? Wśród komentujących pojawiają się głosy, że najbardziej do... swojego rodzeństwa. Komentujący uważają także, że bardziej przypomina swoją mamę, księżną Kate. A waszym zdaniem?

Książę Louis - po prostu Ludwik z Cambridge

O tym, że księżna Kate jest w ciąży poinformowano 4 września 2017 roku. Książę urodził się 23 kwietnia 2018 roku. Ze szpitala wyszli jeszcze tego samego dnia (przeczytaj: Trzy powody, dla których Kate Middleton opuściła porodówkę w ekspresowym tempie). Kilka dni po narodzinach ogłoszono, jak mały książę będzie miał na imię - imiona na które zdecydowała się książęca para to Louis Arthur Charles.

Książę i księżna Cambridge z radością oznajmiają, że nazwali swojego syna Louis Arthur Charles. Dziecko będzie znane jako Jego Królewska Wysokość Książę Louis z Cambridge.

- napisano na Instagramie.

 

Książę Louis został ochrzczony 9 lipca 2018 książę został ochrzczony w kaplicy Pałacu św. Jakuba. Podobnie jak jego rodzeństwo, w czasie uroczystości miał na sobie koronkową szatę, replikę stroju stworzonego w 1841 roku dla najstarszej córki królowej Wiktorii. Oryginalna szata była wykorzystywana jeszcze do 2008 roku, ale w końcu zdecydowano się zastąpić ją repliką - koronkowy strój stał się zbyt delikatny.

Dlaczego Louis Arthur Charles?

Imię Louis jest ukłonem w stronę wuja księcia Filipa, Louisa Mountbattena oraz dziadka od strony jego matki, księcia Louisa Alexandra. Przypomnijmy, że książę George, starszy brat małego księcia, również nosi imię Louis - jest jego drugim imieniem. A Arthur? Tak brzmiało drugie imię ojca królowej Elżbiety, króla Jerzego VI.To również odwołanie do legendarnego króla Artura. Charles? To najłatwiej rozszyfrować - to ukłon w stronę dziadka księcia - księcia Karola.

Przeczytaj także: Jest Ludwik! Czy imię trzeciego dziecka księżnej Kate i księcia Williama stanie się teraz popularne?

Piąty w kolejce do tronu

Książę Louis jest trzecim dzieckiem księcia Williama i księżnej Kate. W kolejce do brytyjskiego tronu zajmuje obecnie piąte miejsce - przed nim jest jego dziadek, książę Karol, jego ojciec, jego starszy brat książę George oraz jego starsza siostra, księżniczka Charlotte.

W dniu urodzin życzymy przede wszystkim zdrowia, a także tego, by uśmiech nie schodził z jego twarzy!

Więcej o: