Filip Chajzer miał stłuczkę. Ludzie zwrócili uwagę na fotelik dla dziecka

Filip Chajzer miał stłuczkę podczas podróży z synem. Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale przy okazji ludzie zwrócili uwagę na niezwykle ważną kwestię. Każdy fotelik, który znajdował się w aucie nawet podczas niegroźnej stłuczki, zawsze należy wymienić.
Zobacz wideo

Flip Chajzer w ostatni weekend był uczestnikiem niegroźnej stłuczki. O całym zdarzeniu poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych. Do relacji dołączył również zdjęcie samochodu, który, jak wynika z relacji prezentera, uderzył w tył jego auta.

W samochodzie, poza Filipem Chajzerem, znajdował się również jego półtoraroczny synek. Na szczęście obaj wyszli z tego bez szwanku. Skończyło się tylko na dużym strachu dziecka.

Huk, wstrząs i histeria dziecka w foteliku. Dla półtoraroczniaka spory szok

- czytamy w relacji Filipa Chajzera.

Nie trzeba było długo czekać na reakcję internautów. Relacja prezentera spotkała się z ich dużym odzewem i jednocześnie skłoniła do dzielenia się podobnymi doświadczeniami o własnych stłuczkach samochodowych. Wśród wielu komentarzy pojawiły się również i te, w których ludzie zwrócili uwagę na niezwykle istotną kwestię. A chodzi o wymianę fotelika samochodowego dla dziecka, niezależnie od tego, czy został on uszkodzony podczas stłuczki.

Wymień fotelik maluchowi. Ten po kolizji nie nadaje się już do niczego.
Przypominam o wymianie fotelika po wypadku i zutylizowaniu uszkodzonego.
Pamiętaj, że przysługuje ci wymiana fotelika na nowy z OC sprawcy.
Przy tym poście powinieneś zwrócić uwagę, jak ważny jest dobór odpowiedniego fotelika dla dziecka i wymiana go po kolizji.
Tylko proszę pamiętać, że po takiej nawet niegroźnej stłuczce należy wymienić fotelik synka dla jego bezpieczeństwa.

Każdy fotelik, który znajdował się w aucie w trakcie w wypadku, należy wymienić

Internauci jak najbardziej mają rację. Eksperci z Fotelik.info jasno i wyraźnie podkreślają, że każdy fotelik, który znajdował się w aucie w trakcie w wypadku, zawsze należy wymienić. Dlaczego tak się dzieje? Zmiany i uszkodzenia nie zawsze są zauważalne gołym okiem, a stanowią realne zagrożenie dla zdrowia i życia przewożonych w nim dzieci. Producenci uczulają, że w wyniku uderzenia w samochód konstrukcja fotelika lub jego podzespoły mogą ulec osłabieniu. Do uszkodzenia siedziska może dojść nawet w przypadku pozornie niegroźnej stłuczki.

Można też ewentualnie przeprowadzić specjalistyczne ekspertyzy w warunkach laboratoryjnych, które dadzą pewność co do stanu technicznego fotelika. Są jednak dużo droższe niż zakup nowego siedzenia dla dziecka.

Warto również pamiętać, że taka wymiana fotelika samochodowego dla dzieci finansowana jest z OC sprawcy stłuczki czy wypadku.

Więcej o:
Copyright © Agora SA