Iwona Blecharczyk polską Barbie Shero 2019. Kim jest wyróżniona Polka?

Barbie Shero 2019 została Iwona Blecharczyk, której droga do wymarzonego zawodu może być przykładem realizacji prawdziwej pasji i konsekwencji w osiąganiu celów. Polka niewątpliwie może być inspiracją dla dziewczynek i kobiet na całym świecie.
Zobacz wideo

Iwona Blecharczyk jest zawodowym kierowcą transportu specjalistycznego wielkogabarytowego, czyli... prowadzi ciężarówkę. Polska Barbie Shero 2019, aby spełnić swoje marzenie i wykonywać zawód, który zdaje się być domeną mężczyzn, musiała pokonać długą drogę, pełną upokorzeń i stereotypów. Osiągnęła cel dzięki swojej determinacji i wytrwałości. Dziś jest ekspertem w swojej dziedzinie, zajmuje się transportem wielkogabarytowym, jeździ na długich dystansach i za kółkiem spędza większą część swojego życia.

Iwona Blecharczyk - polska Barbie Shero 2019Iwona Blecharczyk - polska Barbie Shero 2019 materiały prasowe

Działania polskiej Barbie Shero możemy śledzić w internecie. Korzystając z mediów społecznościowych, Iwona przybliża szerokiemu gronu odbiorców swoją pracę, zawodowe podróże i codzienne życie kierowcy w trasie. Popularność i sympatię zyskała dzięki swojemu kanałowi na YouTube, który śledzi już ponad 250 tys. subskrybentów, a niektóre z filmów osiągają ponad milionową widownię.

Iwona Blecharczyk - polska Barbie Shero 2019Iwona Blecharczyk - polska Barbie Shero 2019 materiały prasowe

Martyna Wojciechowska pierwszą polską Barbie Shero

Iwona Blecharczyk jest drugą wyróżnioną Polką. W ubiegłym roku swoją lalkę odebrała dziennikarka i podróżniczka Martyna Wojciechowska.

Barbie Shero - dobry przykład na to, że można być, kim się chce

Wyróżnienie przyznawane jest na świecie od 2015 roku. Wśród inspirujących kobiet znalazły się m.in. Frida Kahlo, Amelia Earhart i Katherine Johnson. Mają one inspirować dziewczynki, zachęcać je do przekraczania własnych granic i odkrywania możliwości, jakie stoją przed nimi w dorosłym życiu. Nawet, jeśli inni uważają inaczej, możesz być, kim chcesz. Musisz tylko uwierzyć w siebie, a Barbie Shero pokazuje, że warto.

 

To także może cię zainteresować:

Więcej o: