"Kraina lodu 2" - zwiastun właśnie zadebiutował. A kiedy premiera?

Pierwszy zwiastun filmu "Kraina lodu 2" już jest! Ta informacja ucieszy wszystkich fanów Elsy, Anny, Olafa i spółki, którzy nie mogą doczekać się kolejnej części ich przygód. "Kraina lodu 2" pojawi się w kinach pod koniec listopada 2019 roku. Znów będziemy nucić "Mam tę moc"?

"Kraina lodu 2" zadebiutuje w kinach 22 listopada. Przed nami kolejne przygody Elsy, Anny, Kristoffa i Olafa. Co wydarzy się w Arendelle? Na odpowiedź musimy poczekać do jesieni, ale już wiemy, że końcówka 2019 roku będzie należała do "Krainy lodu 2".

"Kraina lodu 2" - zwiastun

Zobacz wideo

Już sam zwiastun filmu "Kraina lodu 2" najprawdopodobniej będzie czymś, co młodzi widzowie będą oglądać w nieskończoność. Co robi Elsa? Czyżby walczyła z duchami przeszłości (na morzu zginęli jej rodzice). Dokąd pędzi Kristoff? Czy w zwiastunie jest Anna? A może to nie tylko ona...?

Pytań jest mnóstwo. To, co wiemy na pewno to to, że bohaterów czekają kolejne wyzwania. Czy moc pomoże Elsie się z nimi zmierzyć? A może po raz kolejny będzie musiała się pilnować? Co przyniesie nowe?

 

"Kraina lodu" podbiła serca młodych widzów

Animacja ze studia Disneya przypadła do gustu najmłodszym. Elsa i Anna nie są typowymi "disneyowskimi księżniczkami", tupnięcie nogą w wykonaniu królowej Arendelle było powtarzane w wielu domach. Błyskawicznie nauczyliśmy się też słów piosenek (nawet, jeśli niektórym bardzo na tym nie zależało).

Chociaż od premiery "Krainy lodu" w listopadzie minie sześć lat, animacja wciąż cieszy się wielką popularnością. To nieustannie jeden z ulubionych motywów przewodnich dziecięcych urodzin, a gadżety związane z filmem dla wielu nadal są numerem jeden. Anna i Elsa goszczą na balach przebierańców, a "Mam tę moc" i "Ulepimy dziś bałwana" zna chyba każdy.

"Krainę lodu" docenili także krytycy. Produkcja zdobyła dwa Oscary (Najlepszy animowany film pełnometrażowy, Najlepsza piosenka oryginalna), ale nie tylko. Na koncie ma m.in. nagrodę BAFTA, Annie, czy statuetkę Grammy. Sequel "Krainy lodu" już teraz typowany jest jako kandydat do przyszłorocznych Oscarów.

"Kraina lodu 2" już była?

Niektórzy mianem "Krainy lodu 2" nazywają krótkometrażówkę "Gorączka lodu", która pojawiła się na ekranach w 2015 roku. Elsa chciała przygotować wyjątkowe przyjęcie urodzinowe dla Anny. Niestety, choroba krzyżuje jej plany i nie wszystko idzie tak, jak sobie tego życzy.

Swoje "pięć minut" miał też Olaf

Sympatyczny bałwanek stworzony przez Elsę był głównym bohaterem krótkometrażowej animacji - "Kraina lodu. Przygoda Olafa". Jego poszukiwania świątecznych tradycji zadebiutowały przed innym filmem Disneya - "Coco" i z sukcesem rozmiękczył serca... dorosłych, którzy wybrali się ze swoimi dziećmi do kina. Czy "Kraina lodu 2" wywoła podobne reakcje? Przekonamy się w listopadzie.

  • "Kraina lodu 2" - premiera 22 listopada 2019 r. Na ekranach kin w Polsce film zadebiutuje zapewne niewiele później

To także może cię zainteresować:

Więcej o: