Walentynka - kartka na walentynki, która ucieszy nie tylko dzieci

Walentynka, kartka, którą możemy przygotować nie tylko w szkole. Walentynki 2020 tuż-tuż - to najwyższy czas, aby stworzyć wyjątkową laurkę dla bliskiej osoby. Jak się do tego zabrać?

Walentynka - kartka na... walentynki

Czym jest walentynka? To (najczęściej) laurka wręczana z okazji walentynek. W szkole walentynki to często po prostu kartki wyrwane z zeszytu, z miłymi słowami skierowanymi do sympatii. Kartki na walentynki bez problemu kupimy w sklepie, ale o wiele więcej radości będzie, gdy zrobimy ją samemu. Nie jest to skomplikowane, a wręczając taką, którą zrobiliśmy własnoręcznie (nawet, jeśli daleko jej do tych kupnych), będziemy naprawdę dumni.

Walentynka DIY, czyli jak zrobić kartkę na walentynki

Najprościej? Zginamy kartkę kolorowego (lub białego) bloku technicznego na pół, na "okładce" tworzymy okazjonalne dzieło, a w środku wpisujemy to, co podpowiada nam serce. Walentynkę możemy ozdobić na wiele sposobów - możemy po prostu coś narysować (technika dowolna - kredki, flamastry, farby...), możemy zrobić kolaż lub trójwymiarowe dzieło (warto wrócić do wspomnień, wystarczą serduszka doklejone na kartkę na zgięte w harmonijkę małe kawałki papieru - podobnie ozdabiało się wpisy w złotych myślach). Ciekawym pomysłem jest także wycięcie na "okładce" połówek serc i ich wygięcie. Pod spód wklejamy papier w innym kolorze i mamy wyjątkowe kartki 3D.

Dzieci mają głowy pełne pomysłów - one w mig zaprojektują (i stworzą) wyjątkową walentynkę. Odciski rączek, kwiatki z patyczków do uszu, "serwetki" z kolorowego papieru. Najmłodszym wystarczy dać dostęp do różnych materiałów, na pewno stworzą z nich coś ciekawego. Garść inspiracji znajdziecie też w tutorialach, publikowanych na YouTube. Prezentowane tam propozycje są bardzo różne - od tych najprostszych, do których będziecie potrzebować jedynie kartki i czegoś do pisania, po bardziej skomplikowane, np. takie tworzone techniką quillingu.

Walentynka może mieć też kształt serduszka lub być jeszcze bardziej wymyślna. Może być obrazem stworzonym ze wspólnych zdjęć, możesz też zrobić efektowną ramkę, do której przypniesz karteczki z wypisanymi miłymi słowami (lub kolorowe serduszka). Zobaczcie, jak szybko taka dekoracja powstaje:

Zobacz wideo

Walentynka dla niego

Kartkę dla ukochanego możemy zrobić podobnie, jak każdą inną laurkę, ważne jest, aby dopasować ją do osoby, której ją wręczymy. Możesz napisać wiadomość szyfrem, stworzyć oryginalny kolaż albo... walentynkę taką, jaką zrobiłoby młodsze rodzeństwo. Opcji jest mnóstwo, może postawić na coś dowcipnego - wybrać gotową kartkę z zabawnym rysunkiem albo postawić na interesującą zawartość. Wierszyki na walentynki - śmieszne spodobają się także dobremu koledze, nie musi to być od razu wyznanie miłości. Bo prezent na walentynki (a tym jest i laurka), możemy wręczyć nie tylko osobie, którą kochamy. To dobry sposób, aby poprawić komuś dzień, pokazać, że nam na nim zależy.

Walentynka dla dziewczynki

A jaka powinna być kartka dla dziewczynki? Koleżanki w szkole wręczają sobie najróżniejsze walentynki. Czasem są to zgięte na pół serca z krótkim "lubię cię", czasem małe dzieła sztuki - portret danej osoby czy wisiorek zrobiony z masy solnej.

Walentynka wierszyk

Co wpisać do kartki? Te gotowe często mają już nadrukowane wierszyki, wystarczy się podpisać. Warto jednak wybrać taką walentynkę, w której sami będziemy mogli coś napisać. Wierszyk na walentynki może być po prostu krótką rymowanką, podobną do tych, których używaliśmy, wpisując się do pamiętnika. Takie "klepanki" nie są dziełem sztuki, ale na pewno wywołają uśmiech na twarzy osoby, która będzie ich adresatem.

Szykujesz prezent na walentynki? Pamiętaj, że nie liczy się to, ile na niego wydasz, ale ile nad nim myślałeś. Powinien być dopasowany dla danej osoby. Zamiast kupować bombonierkę w kształcie serca, której obdarowywana osoba nawet nie tknie, podaruj mieszankę orzechów, które uwielbia.

Więcej o: