Prezent na Dzień Babci i Dziadka 2020: zrobiony przez dzieci, praktyczny, personalizowany

Jaki prezent na Dzień Babci i Dziadka podarować? Najlepsze są te robione własnoręcznie, bo w nie wkładamy serce. Ale wybierając podarunek ze sklepu, także można wręczyć coś wyjątkowego.

Prezenty dla Babci i Dziadka zrobione przez dzieci

Dzień Babci i Dziadka 2020 tuż-tuż - dziadkowie świętują 21 i 22 stycznia. To najwyższy czas o tym, aby pomyśleć o podarunkach. I nie chodzi o to, aby rozbijać skarbonkę i wydawać na nie wszystkie oszczędności. Najpiękniejsze prezenty to te zrobione przez dzieci, nawet, jeśli nie są "pod linijkę". Co najczęściej wręczamy bliskim? Laurki dla dziadków to coś, co nigdy nie straci popularności. Wszystko dzięki temu, że można robić je na wiele sposobów - można coś na nich narysować, można coś przykleić, coś wyciąć... Opcji jest mnóstwo, a ograniczeniem jest jedynie dziecięca wyobraźnia.

Dzieci uwielbiają lepić, popularne prezenty to także te wykonane z modeliny lub masy solnej. To nie tylko figurki, ale i broszki czy medale, które po utwardzeniu stają się wyjątkową ozdobą.

Prezent na Dzień Babci i Dziadka od niemowlaka

Pierwsze obchody Dnia Babci i Dnia Dziadka to nie lada wydarzenie! Podarunek wręczony od wnuka jest często symboliczny (wiadomo, że organizują go jego rodzice), ale staje się wyjątkową pamiątką. Co możemy wręczyć dziadkom? Najczęściej są to odbicia rączek lub nóżek malucha. Możemy po prostu odbić je na sztywnym papierze złożonym na pół (odciski będą ozdobą pierwszej strony laurki) lub na kartce, którą następnie włożymy w ramkę.

  • Do stemplowania wykorzystaj np. sok z buraka lub ze szpinaku - kolory będą bledsze, ale takie barwniki są łagodniejsze dla delikatnej skóry malucha.

Rączki i nóżki możemy odbijać też w masie - możemy kupić specjalne mieszanki, ale dobrą podstawą będzie także masa solna, którą bez problemu przygotujemy ze składników, które mamy w domu. Pamiętajcie tylko, aby ją później utrwalić w piekarniku.

Prezent na Dzień Babci i Dziadka: przedszkole przygotuje coś ciekawego

Panie pracujące w przedszkolu co roku wymyślają wyjątkowe prezenty dla dziadków - w każdej grupie dzieci przygotowują coś innego, a podarunki nie powtarzają się w kolejnych latach! Prezenty na Dzień Babci i Dziadka z przedszkola mogą być proste, jak korona dla babci i krawat dla dziadka (wykonane z kolorowego brystolu), wymagające więcej pracy, jak wazony ozdobione muliną, czy świeczniki na podgrzewacze (tealighty). Dzieci ozdabiają kubki, a ich dzieła panie później utrwalają, dekorują podkładki ze sklejki, robią bukiety z kwiatów origami... Jeśli dziadkowie dostaną zaproszenie na Dzień Babci i Dziadka do przedszkola mogą być pewni, że czeka je coś wyjątkowego - to nie tylko wymyślne podarunki, ale i występ ich wnuka, podczas którego na pewno nie uda im się powstrzymać łez.

Album na Dzień Babci i Dzień DziadkaAlbum na Dzień Babci i Dzień Dziadka arch. prywatne

Prezent na Dzień Babci i Dziadka ze zdjęciem

Zdjęcia są dobrym prezentem na każdą okazję! Możecie po prostu wywołać zdjęcie wnuka z dziadkami i oprawić je w ramkę albo pójść o krok dalej - wywołać więcej zdjęć (np. z jakiegoś okresu życia dziecka, z wydarzeń w których wspólnie braliście udział) i przygotować album (nie taki, do którego po prostu włożycie fotografie, ale ręcznie zdobiony, maluchy na pewno wam pomogą). Ze zdjęć możecie zrobić też fotoksiążkę (uwaga, to już ostatni dzwonek, zamawiając sprawdź, czy zostanie przygotowana w terminie).

Zdjęcia mogą znaleźć się też na kubku (ostatnio popularne są takie, które odsłaniają fotografię pod wpływem ciepła) lub na kalendarzu, oraz... właściwie wszędzie. Jeśli chcecie, aby podobizna wnuka towarzyszyła babci i dziadkowi w każdej sytuacji, zdjęcia możecie nadrukować na koszulki, poduszki, kuchenne fartuchy... Zalecamy jednak umiar.

Ciekawy prezent dla babci i dziadka

Podarujcie bliskim coś, co na co dzień odpuszczają, co wydaje im się zbytkiem. Bilety do teatru, książki, wymiana przetartego szalika na nowy... A może podarujecie im trochę czasu? W codziennym pędzie zapominamy o tym, co najważniejsze - o relacjach, o słuchaniu siebie nawzajem. Spontaniczne odwiedziny, popołudnie spędzone na rozmowie, to najlepsze prezenty na każdą okazję.

Praktyczny prezent dla babci

Wspólnymi siłami możecie przygotować prezenty, które będą wykonane własnoręcznie i nie będą leżały ukryte w szufladzie, a będą w stałym użytku. Klej na gorąco to coś, co będzie waszym sprzymierzeńcem. Dzięki niemu ozdobicie np. ramkę na zdjęcia (przyklejcie do niej koraliki albo sztuczne kwiaty), czy zrobicie filcową broszkę. Możecie też wspólnie z dzieckiem stworzyć niepowtarzalne świeczniki, dokładną instrukcję znajdziecie w poniższym wideo.

Zobacz wideo

Personalizowane prezenty na Dzień Babci i Dziadka

Właściwie wszystko, co przygotujemy własnoręcznie jest w jakiś sposób personalizowane. Także wybierając coś z oferty sklepów możemy sprawić, by rzecz, którą chcemy kupić była wyjątkowa. Co możemy spersonalizować? Wszystko! Kubki, poduszki, kalendarze... Mogą znaleźć się na nich wybrane przez was zdjęcia czy napisy. Często usługa personalizacji wliczona jest w cenę danej rzeczy (np. kubka), ale warto upewnić się przed zakupem. Zdarza się, że musimy zapłacić np. za każdą literę.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.