Zaproszenia na Dzień Babci i Dziadka 2020: jak zrobić, wzór, co napisać

Jak zrobić zaproszenia na Dzień Babci i Dziadka? W końcu w żłobkach i przedszkolach (i często w pierwszych klasach szkoły podstawowej) hucznie obchodzi się Dzień Babci i Dzień Dziadka, a o uroczystości trzeba bliskich poinformować.

Zaproszenia na Dzień Babci i Dziadka: jak zrobić?

Dzień Babci i Dzień Dziadka zbliżają się wielkimi krokami. Przypominamy, że dziadkowie świętują 21 i 22 stycznia (w tym roku to wtorek i środa). W okolicach ich święta w żłobkach i przedszkolach (i w pierwszych klasach podstawówki) organizowane są spotkania, na które zapraszani są babcie i dziadkowie. Dzieci przygotowują dla swoich bliskich występy i prezenty, po części oficjalnej jest czas na wspólne zabawy i poczęstunek. Informacje o wydarzeniu pojawiają się na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej placówki, ale dobrze też poinformować dziadków bezpośrednio. Jak zrobić zaproszenia na Dzień Babci i Dziadka? Jak najprościej!

Najpiękniejsze zaproszenia to te, wykonane przez dzieci. Oczywiście musimy im w tym trochę pomóc (szczególnie z samą treścią zaproszenia), ale większość prac mogą wykonać sami. Zaproszenie możecie zrobić w formie laurki, a to, jak ją ozdobicie, zależy od was. Przydadzą się:

  • blok techniczny kolorowy - jako podstawa laurki,
  • papier kolorowy lub blok rysunkowy z kolorowymi kartkami,
  • stare gazety - jeśli będziecie robić kolaż,
  • farby, flamastry, kredki,
  • stempelki, ozdobne dziurkacze, wstążeczki - do dekoracji,

Zegnijcie kartkę na pół, aby powstała laurka i pozwólcie dzieciom puścić wodze fantazji. Mogą narysować swoich dziadków, mogą zrobić kolaż lub wycinankę, zaproszenie może być ozdobione kwiatami lub... odciskiem dziecięcej rączki. Jeśli boisz się, że coś pójdzie nie tak, niech maluchy tworzą na białej kartce (dociętej tak, aby później można było ją przykleić na zgiętą kartkę z bloku technicznego) - łatwiej będzie zaczynać od nowa.

Przypomnij sobie czasy swojego dzieciństwa

Co sprawiało ci największą frajdę? Ja miałam etap robienia wycinanek, były częścią laurek, były prezentami na każdą okazję - zginałam kartkę kilka-, kilkanaście razy, a później cięłam, tworząc różne symetryczne wzory. Taka wycinanka sprawdzi się także na zaproszeniu na Dzień Babci i Dziadka. Wystarczy wyciąć wzór na kolorowej kartce i nakleić go na innej, w kontrastowym kolorze. Zginamy ją na pół i dzieło gotowe.

Moją ulubioną formą zdobienia było "okienko". W zgiętej na pół kartce mniej więcej w 1/4 wysokości wycinałam okno z okiennicami - tak, aby można było je zamknąć (najmłodszym trzeba w tym pomóc). Od spodu trzeba je podkleić, można narysować jakiś "sekret". Odsłoni się on dopiero wtedy, gdy otworzymy okno. W ten sposób możemy przygotować także zaproszenie na Dzień Babci i Dziadka.

Możecie skorzystać także ze stempelków - chyba wszystkie dzieci uwielbiają odbijać różne kształty. Sięgnijcie po gotowce albo przygotujcie je sami, korzystając z połówek ziemniaków i foremek do pierniczków (dzięki nim łatwiej będzie wykroić na ziemniaku pożądany kształt).

  • Zaproszenia mogą być wykonane z kartki A4 złożonej na pół, ale mogą być i mniejsze (złożoną kartkę A4 przetnijmy na dwie części).

Szybkie zaproszenia na Dzień Babci i Dziadka

Często zaproszenia przygotowują panie, nie tylko drukują treść, ale i zajmują się całością. Zaproszenia najczęściej ozdobione są wycinankami z ozdobnego dziurkacza lub wzorkami wykonanymi ruchomym stemplem. Prostym i efektownym sposobem jest ozdobienie zaproszenia kokardką z wstążeczki.

Myślimy o zaproszeniach, a co z prezentami? Może podarować dziadkom liściastą herbatę w torebkach?

Zobacz wideo

Co napisać na zaproszeniu?

Przede wszystkim informację o tym, kiedy odbędzie się spotkanie. Nie zawsze jest ono organizowane dokładnie w Dzień Babci lub Dzień Dziadka. Jeśli dziadkowie nie są częstymi gośćmi w przedszkolu, możemy także dopisać adres placówki. Treść zaproszenia może brzmieć następująco:

Droga Babciu, Drogi Dziadku!
Serdecznie zapraszam Was na obchody Waszego święta
do mojego przedszkola.
Świętować będziemy .......... o godz. .................
Do zobaczenia!

***

.... o godzinie .... w moim przedszkolu
(adres: ......)
odbędzie się wyjątkowe wydarzenie!
Będziemy świętować Dzień Babci i Dzień Dziadka,
czyli Wasze święto!
Liczę na to, że będziecie moimi gośćmi
i wspólnie będziemy się świetnie bawić

Zaproszenia na Dzień Babci i Dzień: wzór do druku

Możecie też skorzystać z gotowych zaproszeń - wystarczy je wydrukować i uzupełnić o informacje dotyczące wydarzenia. Chociaż i taka opcja jest dobra, polecamy - w miarę możliwości - wykonanie zaproszeń własnoręcznie. Nawet te niedoskonałe są najpiękniejsze, bo zostało włożone w nie serce.

  1. Wersja pierwsza: przód, tył
  2. Wersja druga: przód, tył
  3. Wersja trzecia: przód, tył
  4. Wersja czwarta: przód, tył
Więcej o: