Do czego służą okrągłe otworki we wtyczkach? Wiele osób całkiem sprytnie je wykorzystuje

Zastanawialiście się kiedyś, do czego służą okrągłe otworki, które można zauważyć na wtyczkach wielu urządzeń elektrycznych? Wyjaśnienie jest bardzo proste, ale sporo osób ma dla nich alternatywne zastosowanie.

Bez urządzeń na prąd trudno sobie wyobrazić współczesną codzienność - nie tylko tych dużych, jak lodówka czy pralka, ale też mniejszych, które są wykorzystywane do zabawy czy pielęgnacji.

O ile wielkogabarytowego sprzętu AGD nikt raczej na co dzień nie wyłącza, a kable są dobrze ukryte za nimi, o tyle te od wszelkiego rodzaju suszarek do włosów, ładowarek do golarek czy laptopów nieraz plączą się pod nogami czy na półce.

I tu z pomocą przychodzą okrągłe otworki, które są na wielu wtyczkach. Oryginalnie służą one oczywiście temu, by wtyczka bez problemu zmieściła się w gniazdku z metalowymi bolcami.

Wiele osób znalazło jednak dla nich alternatywne zastosowanie i używa ich do porządkowania kabla, kiedy nie mają czasu, by go zwinąć albo chcą to zrobić naprawdę dokładnie. Wystarczy przewlec go przez oba otworki, by nie zwisał smętnie z łazienkowej szafki, kiedy w porannym pędzie chcemy odłożyć na nią np. suszarkę do włosów.

Otworki we wtyczkach można wykorzystać do porządkowania kablaOtworki we wtyczkach można wykorzystać do porządkowania kabla Fot. Materiały własne

Nie jest to oczywiście trik, który dramatycznie zmienia jakość życia, ale w pośpiechu może nieco je ułatwić albo pomóc tym, którzy lubią mieć wszystko idealnie ułożone. Zwłaszcza że w zasadzie nie zajmuje w ogóle czasu.

Nie tylko wtyczki możemy wykorzystać w niestandardowy sposób. Wiecie, na ile zastosowań ma papier do pieczenia? Zobaczcie:

Zobacz wideo

Zobacz też:

Więcej o: