Ojciec pokazał, jak dziecko ssie jego sutek. Nagranie budzi kontrowersje. "Jesteś zwyrodnialcem"

Młody ojciec opublikował intymne wideo, na którym widać, jak córka ssie jego sutek. Internauci zdecydowanie nie pozostali na to obojętni i część z nich zastanawia się, czy takie zachowanie jest normalne. Ekspert wyjaśnia.

Młody ojciec, Christopher Brown (funkcjonujący na Twitterze jako Daddy Duke), udostępnił na swoim profilu wideo. Widać na nim przytuloną do niego córkę, która budzi się i instynktownie zaczyna ssać sutek mężczyzny. Efekt? Niemowlę szybko uspokaja się i dalej przysypia.

Młody tata nie krył swojego zdziwienia, a całe intymne zdarzenie krótko skomentował na Twitterze.

Moja córeczka była mocno zdezorientowana

- można przeczytać w opisie do filmiku.

Christopher Brown nie spodziewał się, że jego filmik zyska taką popularność i wywoła burzliwą dyskusję - wideo ma już prawie pięć milionów wyświetleń i sporo komentarzy, zarówno pozytywnych, jak i krytycznych.

Sam w jednym z nich tłumaczył się:

To miał być żart, chciałem ją nagrać telefonem, jak spała. Nagle się obudziła i zaczęła ssać. To była najsłodsza rzecz. Chciałem się podzielić z innymi tym cudownie intymnym momentem między mną i córką.

Większość użytkowników Twittera z całego świata faktycznie była rozczulona takim słodkim widokiem, zasypując młodego tatę "ochami i achami". Część z nich wyraziła zachwyt nad urodą dziecka, inni nad tym, jak dobrym i czułym ojcem jest Christopher Brown.

To jest za słodkie.
To jest urzekające - ona w ten sposób się uspokaja.
Uroczo się na to patrzy. Dziewczynka wydaje się być wniebowzięta.
Jesteś cudownym tatą

Znaleźli się jednak i tacy, którzy wprost wyrazili swoje zniesmaczenie, określając podobne zachowanie jako "nienormalne", dziwne i mocno niepokojące. Niektórzy nie przebierali w słowach.

Dziecko ssące pierś ojca to nie jest normalny widok.
Zwymiotowałam.
To ekstremalne wykorzystywanie dzieci, ten człowiek jest jakimś odmieńcem. To nie jest spoko.
Jesteś zwyrodnialcem.

Co na to eksperci?

Eksperci zgodnie twierdzą, że w takim zachowaniu nie ma nic nienormalnego. Tu nie chodzi o karmienie piersią. Ssanie męskiego sutka zwyczajnie uspokaja dziecko - działa jak naturalny smoczek. W dodatku niemowlę przy okazji ma bliski kontakt z ojcem, czuje jego zapach i ciepło skóry.

Jennifer Wider, specjalistka od kobiecego zdrowia, w rozmowie z Yahoo Lifestyle, uspokajała i wyjaśniała, że to całkowicie naturalny odruch u dziecka i nie ma się czym martwić:

Niektórzy ludzie mogą to odbierać jako dziwne i dość niekomfortowe, ale w takim zachowaniu naprawdę nie ma niczego złego. Niemowlęcia mają naturalny odruch ssania i są w stanie ssać wiele rzeczy po to, aby się uspokoić. Wielu lekarzy zaleca ojcu, żeby jako taki naturalny smoczek wykorzystywali swój własny, uprzednio umyty palec.

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

Więcej o: