Znaki zodiaku: daty, jakie są, charakterystyka

Znaki zodiaku to coś, w co jedni wierzą, a inni w ogóle nie zwracają na nie uwagi. Warto jednak wiedzieć, jakie znaki zodiaki są i czym charakteryzuje się ten, który jest przypisany do nas.

Znaki zodiaku: jakie są?

Znaki zodiaku na pewno znacie, jest ich dwanaście:

 1. Wodnik
 2. Ryby
 3. Baran
 4. Byk
 5. Bliźnięta
 6. Rak
 7. Lew 
 8. Panna
 9. Waga
 10. Skorpion
 11. Strzelec
 12. Koziorożec

Superksiężyc, zaćmienia i niezwykłe zbliżenia planet. Te zjawiska czekają nas w 2018 roku

Znaki zodiaku: Baran

 • 21.03 - 19.04

Pierwsze skojarzenia z tym znakiem? Upór. Ale to nie jedyna cecha charakterystyczna tego znaku.

Barany uwielbiają pokonywać trudności, rozwiązywać problemy - pozornie - nie do rozwiązania. Są pewne siebie i przebojowe, niestety często także przekonane o swojej nieomylności, nie przyjmują argumentów innych. Jeśli coś idzie nie po ich myśli są wściekłe, a kompromisy dla nich nie istnieją.

Baran nie uznaje słabości, on sam jest silny i pełen energii i uważa, że tacy powinni wszyscy. Empatia i dyplomacja nie są mocnymi stronami Barana. Jego domena to raczej szczerość aż do bólu.

Wydawać by się mogło, że ten znak nie współistnieje z innymi - nic bardziej mylnego. Baran to świetny przyjaciel, jest oparciem dla bliskich, zawsze można na niego liczyć.

Ten znak zodiaku jest widoczny w tłumie, Barany mają donośny głos, uwielbiają gestykulować. Partner Barana musi mu dorównywać energią i temperamentem, Baran nie lubi się nudzić.

Baran na wakacjach? Na pewno nie na leżaku - on nie lubi być w miejscu, ciągle musi się coś dziać.

Żywiołem Barana jest ogień, a planeta, która mu patronuje - Mars. 

Znaki zodiaku: Byk

 • Byk 20.04 - 22.05

Spontaniczne działania? Nie dla Byka. On woli mieć wszystko zaplanowane i przemyślanie. Byk jest dobrym obserwatorem, uwielbia kontakt z przyrodą.

Byk nie lubi zmian, woli wszystko to, co długotrwałe. Również związki - nie dla niego przelotne romanse, woli stałą, głęboką relację.

Dla Byków ważna jest stabilność i poczucie bezpieczeństwa.

Żywiołem Byka jest ziemia, a planetą rządzącą - Pluton.

Znaki zodiaku: Bliźnięta

 • 23.05 - 21.06

Bliźnięta uwielbiają być w ruchu, zmiany, brak przywiązania do jednego miejsca - to coś dla nich. Mają wiele pasji i zainteresowań, chętnie poznają nowe rzeczy. Gdy coś mu się znudzi rozstają się z tym bez żalu, skupiając się na innej aktywności.

Osoby spod znaku Bliźniąt są kontaktowe, łatwo przychodzi im poznawanie nowych osób. Z łatwością odnajdują się w nowych sytuacjach, nie boją się nieznanych warunków. Uwielbiają podróżować, przeprowadzać się.

Bliźnięta uwielbiają dygresje, często tracą wątek. Błyskawicznie się uczą, błyskawicznie przyswajają kolejne języki obce.

Natura Bliźniąt jest złożona, potrafią być i towarzyskie, i samotne - potrzebują chwili "sam na sam". Bliźnięta bywają trudne w relacjach, są uparte i gniewne, a z drugiej strony roześmiane i spokojne.

Żywiołem Bliźniąt jest powietrze, a planetą rządzącą Merkury.

Znaki zodiaku: Rak

 • 22.06 - 22.07

Raki są ciepłe i opiekuńcze. Stabilizacja ma dla nich znaczenie, przywiązują się do tego, co wokół. Wielkie znaczenie ma dla Raka rodzina, wszystko, co się z nią wiąże - uwielbiają rodzinne spotkania, kolekcjonują rodzinne pamiątki.

Osoby spod znaku Raka często są bardzo zaangażowane w swojej lokalnej społeczności, uwielbiają pomagać, walczyć o dobrostan tego, co znajduje się wokół niego. Są wyważone i taktowne, cechuje je empatia i wrażliwość. Łatwo ulegają manipulacji, często bywają wykorzystywane.

Raki nie uznają półśrodków - jeśli kochać, to na zabój. Bywają zaborcze i zazdrosne.

Żywiołem patronującym Rakowi jest woda, a planetą - Księżyc.

Znaki zodiaku: Lew

 • 3.07 - 23.08

Lwy są inteligentne i tajemnicze, ciekawe świata. Szybko zyskują szacunek otoczenia, wchodzenie w relacje międzyludzkie nie są im obce. Powinni jednak uważać, często ignorują to, co inni mają do powiedzenia.

Lwy wolą pracować w pojedynkę, w grupie wyręczają innych - wolą być odpowiedzialne za coś od A do Z. Praca pod presją i w stresie? To coś, co nie jest straszne dla Lwa. Wręcz przeciwnie, to go motywuje i napędza.

Osoby spod tego znaku są pamiętliwe, a zraniony Lew jest naprawdę dotknięty. Źle znosi porażki, dokładnie je analizuje. Jeśli Lew straci zaufanie do kogoś, tej osobie bardzo ciężko będzie je odzyskać.

Żywiołem Lwa jest ogień, a planetą rządzącą Słońce.

Znaki zodiaku: Panna

 • 24.08 - 22.09

Panny są dobrze zorganizowane, lubią mieć wszystko zaplanowane - gdy coś psuje plan są zagniewane lub zrezygnowane. Działają systematycznie, cenią profesjonalizm. Osoby spod tego znaku zodiaku są praktyczne, lubią oszczędzać. Są drobiazgowe, szczegóły mają dla nich znaczenie.

Panny starają się unikać konfliktów. Są krytyczne wobec siebie, ale i wobec innych - wytyka innym błędy, nie zwraca uwagi na to, jak zostanie to odebrane.

Osoby spod znaku Panny mają sprawdzone grono przyjaciół, wchodzą w długotrwałe relacje.

Żywiołem Panny jest ziemia, a planetą rządzącą - Merkury.

Znaki zodiaku: Waga

 • 23.09 - 22.10

Wagi są niepoukładane, ale doskonale odnajdują się w chaosie, który same tworzą. Są niesłowne, obdarzone wyjątkowym wdziękiem potrafią wybrnąć z każdej sytuacji. Łatwo nawiązują kontakty, mają łagodne usposobienie i pogodę ducha.

Osoby spod tego znaku podejmowanie decyzji wolą pozostawiać innym. Ryzyko nie jest dla Wag, podobnie jak życie w napięciu i niepewności.

Wagi mają zmienne nastroje, są prawdziwym huraganem emocji, bywają przekonane o własnej nieomylności.

Żywioł, który patronuje Wagom to powietrze, a planetą rządzącą jest Wenus.

Znaki zodiaku: Skorpion

 • 23.10 - 21.11

Skorpiony są inteligentne i bystre. Są doskonałymi obserwatorami, trudno odgadnąć, co naprawdę myślą. Osoby spod tego znaku wyciągają trafne wnioski, doskonale potrafią wskazać czyjeś słabe i mocne strony - potrafią również je wykorzystywać.

Osoby spod znaku Skorpiona są wrażliwe i wytrwałe, dążą do wyznaczonych celów. Jeśli ktoś zawiedzie zaufanie Skorpiona, będzie on mściwy i zapewne odwdzięczy się w najmniej spodziewanym momencie.

Skorpion jest wymagający wobec siebie, lubi ryzyko. Jeśli uda się sprawić, by Skorpion został czyimś przyjacielem, ta osoba zyska wspaniałego druha - zaangażowanego i troskliwego, gotowego do pomocy o każdej porze.

Żywiołem Skorpiona jest woda, a planetą rządzącą Pluton.

Znaki zodiaku: Strzelec

 • 22.11 - 21.12

Strzelce są pełne pozytywnej energii, aktywne, ceniące ruch na świeżym powietrzu. Osoby spod tego znaku mają słomiany zapał, wiele spraw pozostawiają niedokończonych. Z większości opresji wychodzi obronną ręką. Strzelec lubi działać i nawiązywać nowe kontakty. Nie straszne im zmiany w życiu.

Strzelce lubią jasne sytuacje, nie lubią niedopowiedzeń i konfliktów. Obrażanie się i zmienne humory to coś, czego unika. Osoby spod znaku Strzelca bywają nietaktowne, to często wynika z ich bezpośredniości.

Żywiołem Strzelca jest ogień, a planetą rządzącą Jowisz.

Znaki zodiaku: Koziorożec

 • 22.12 - 19.01

Koziorożce są często zbyt dojrzałe jak na swój wiek, poważne i ostrożne. Osoby spod tego znaku cechuje perfekcjonizm i samodyscyplina. Cenią stabilną sytuację życiową, gdy wszystko jest zgodne z planem. Koziorożec nie lubi niedopowiedzeń, ważne są dla nich jasne sytuacje.

Osoby spod znaku Koziorożca z trudem nawiązują nowe znajomości, niezbyt szybko obdarzają drugą osobę zaufaniem. Grono przyjaciół Koziorożca jest bardzo wąskie. Koziorożec jest typem samotnika, również ze względu na cechującą skrytość i nieufność.

Żywioł Koziorożca to ziemia, a planeta rządząca - Saturn.

Znaki zodiaku: Wodnik

 • 20.01 - 18.02

Wodniki chętnie zawierają nowe znajomości, mają wielu znajomych. Empatia, wrażliwość na cudze nieszczęście, inteligencja to cechy, które charakteryzują osoby spod tego znaku. Są ideowcami, nie oceniają innych po pozorach.

Osoby spod znaku Wodnika są tolerancyjne, wrażliwe i troskliwe. Wodnik boi się okazywać uczucia.

Żywioł to powietrze, a planeta rządząca - Uran.

Znaki zodiaku: Ryby

 • 19.02 - 20.03

Ryby są empatyczne i współczujące, doskonale sprawdzają się w roli cierpliwych słuchaczy. Przeżywają cudze porażki. Osoby spod tego znaku są niestabilne i niekonsekwentne.

Ryby działają intuicyjnie, praca pod wpływem stresu nie jest dla nich. Potrzebują poczucia bezpieczeństwa, łatwo tracą pewność siebie.

Żywiołem patronującym Rybom jest woda, a planetą rządzącą jest Neptun.

Horoskop dla każdego znaku i dokładną charakterystykę każdego znajdziecie tutaj: znaki zodiaku - charakterystyka

Przeczytaj także:

Więcej o: