Gry Halloween, czyli zabawy na Halloween dla dzieci

Organizujesz halloweenową imprezę? Warto pomyśleć o rozrywce - gry na Halloween sprawdzą się idealnie, odrobina zdrowej rywalizacji nikomu nie zaszkodziła.

Gry na Halloween nie muszą się bardzo różnych od konkurencji organizowanych z innych okazji. Możemy im po prostu sprawić, by były trochę straszniejsze, niż zwykle.

Zabawy na Halloween dla dzieci: w co się bawić w domu?

Często przy okazji Halloween wykorzystujemy gry, które pojawiają się podczas Andrzejek. Pomysły na różnego rodzaju wróżby znajdziecie tutaj. Jeśli lanie wosku chcecie zostawić na później, pomyślcie np. o zrobieniu piniaty. Z okazji Halloween być np. w kształcie ducha czy dyni (takie kształty powstaną najszybciej, oczywiście możesz pokusić się wykonać bardziej skomplikowany wzór) - piniatę wypełnij cukierkami albo zdrowymi przekąskami.

Dzieci uwielbiają zabawy, podczas których mają zakryte oczy. Gry na Halloween, w których jest to możliwe to np.

  • ciuciubabka (utrudnieniem może być łapanie osób w konkretnym przebraniu),
  • Baba Jaga patrzy,
  • doczepianie ogona (w wersji Halloweenowej może to być np. przyklejenie czarownicy na miotłę lub zębów na wampirzej twarzy).

Gry na Halloween: dziecięce zabawy na nowo

Puśćcie wodze fantazji i zmodyfikujcie zabawy, które doskonale znacie. W "Głuchym telefonie" możecie opowiadać straszną historię, a podczas zabawy w "Pomidora" słowem-kluczem może być "dynia".

W co jeszcze bawić się w Halloween?

Popularną zabawą (zwaną apple bobbing) jest wyławianie jabłek z miski napełnioną wodą. Oczywiście należy to robić bez użycia rąk, a jabłko musimy chwycić zębami tak, aby go nie uszkodzić - ma to gwarantować szczęście w kolejnym roku.

Skoro jesteśmy przy zabawach w których nie można używać rąk i przy jabłkach, grą na Halloween może być też zjadanie jabłek zawieszonych na sznurkach. Jeśli nie możemy pomagać sobie rękami, zadanie nie jest takie proste. Jeśli jabłka są zbyt ciężkie, na sznurkach możesz zawiesić np. ciasteczka. Nie musisz wieszać ich do sufitu, zadania można wykonywać w parze, jedna osoba je, druga trzyma sznurek.

Psikusy na Halloween

"Cukierek albo psikus" - na pewno znacie to hasło. U nas nie jest to tak bardzo powszechne, ale i tak sądzimy, że mało kto wybiera opcję "psikius". Nie powinny być one zbyt dokuczliwe, ani szkodliwe, to raczej coś w stylu posmarowania klamki pastą do zębów czy psiknięcie wodą z kwiatowej broszki.

Zbieranie słodkości to chyba najpopularniejsza - i najciekawsza dla dzieci - zabawa na Halloween. Przebieranie się, spotykanie ze znajomymi i chodzenie po sąsiadach, którzy dorzucą cukierki - to coś, co dzieci uwielbiają, a z roku na rok takich przebierańców jest na polskich osiedlach coraz więcej.

Konkursy na Halloween

Najpopularniejsze to te związane z halloweenowymi przebraniami. Często można wygrać w różnych kategoriach, najbardziej realistyczny strój, najfajniejsza fryzura, najlepsza maska... Opcji jest mnóstwo, właściwie można stworzyć tyle kategorii, aby wygrał każdy.

Inne konkursy - często organizowane np. w szkołach językowych - to te związane z historią Halloween, zwyczajami itp. Pojawiają się np. pytania o Jack-o’-lantern.

Macie swoje ulubione gry na Halloween? W co się bawicie? Napiszcie w komentarzu!

To także może cię zainteresować:

Dynia na Halloween. Jak zrobić straszny lampion?

Dekoracje na Halloween: jak zrobić? Podpowiadamy

Stroje na Halloween dla dzieci: pomysły, jak zrobić

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.