Maski na Halloween: jak zrobić, gdy nie znajdziemy maski do wydrukowania?

Najłatwiejsze rozwiązanie to maski na Halloween do wydrukowania. Co wtedy, gdy chcemy mieć coś niepowtarzalnego? Rozwiązanie jest łatwe: maskę na Halloween zrób sam.

Maski na Halloween to najłatwiejsze formy przebrania. Nie musisz martwić się o straszny makijaż, wystarczy, że włożysz maskę i gotowe. W najprostszej wersji wystarczy sama maska na Halloween, jeśli masz trochę więcej czasu dodaj do niej więcej elementów - zadbaj o odpowiedni strój i fryzurę.  Maski i Halloween idą w parze, pomyśl, kim chciałbyś tego wieczoru być i... zacznij działać.

Najprostsza maska na Halloween

Potrzebujesz czarnego brystolu, ołówka i nożyczek. Inspiracją będzie... Batman. Może nie będziesz wyglądać jak alter ego Bruce'a Wayne'a, ale na Halloween nada się idealnie. Wystarczy, że na sztywnym papierze narysujesz nietoperza (inspirację znajdziesz na obrazku poniżej) i wytniesz kształt. Pamiętaj o otworach na oczy. Maska może trzymać się na dwa sposoby: możesz doczepić do niej gumkę lub wstążeczkę albo doczepić do niej patyczek (dobrze sprawdzą się te od balonów, ale nada się też sztywna słomka ) - wtedy maskę będziesz musiał cały czas trzymać.

Te maski wykonano z filcu, ale podobne bez problemu zrobisz z brystolu.Te maski wykonano z filcu, ale podobne bez problemu zrobisz z brystolu. yukihipo/istockphoto/zdjęcie ilustracyjne

W ten sposób wykonasz też inne maski, np. dynię czy czaszkę - jednak one wymagają ciut więcej pracy, nie wystarczy narysować i wyciąć. Do dyni dobrze jest dorysować korzonek, trochę cieni, które podkreślą jej kształt itp., a czaszka - tam też się przyda np. zarys kości.

Coś dla tych, którzy mają trochę więcej czasu...

... i cierpliwości polecamy zrobienie masek z masy papierowej. Na pewno tego maski robiliście kiedyś na plastyce, dlaczego nie wykorzystać tej techniki teraz i zrobić trójwymiarową maskę na Halloween?

Zacznijmy od początku, czyli od przygotowania masy. Szkół i przepisów jest mnóstwo, my korzystamy z tej, którą znamy od lat. Potrzebujesz:

  • gazety pociętej na paski (z papieru gazetowego, a nie takiej błyszczącej),
  • klajstru (czyli kleju wykonanego z mąki ziemniaczanej i wody),
  • balon.

Po co balon? Niektórzy tworzą maskę na wzór własnej twarzy, my wolimy skorzystać z balonu, który będzie naszym modelem. Pocięte kawałki gazety namocz w klajstrze i układaj na jednej stronie balona, tak, aby pokrył fragment, który później zakryje twoją twarz. Warstwa powinna być dość gruba. Możesz też dodać elementy wypukłe, np. nos, wargi. Gdy będziesz już zadowolony z efektu, odłóż balon obłożony mokrymi gazetami do wyschnięcia. Gdy gazety zesztywnieją (to znak, że klej wysechł) przekłuj balon. Możesz też ostatecznie wymodelować maskę - dotnij jej kształt, wytnij otwory na oczy, usta i dziurki, przez które przewleczesz gumkę.

Teraz czas na ozdoby: możesz zrobić ducha, Frankensteina, zombie... Co tylko podpowie ci wyobraźnia. Swoją maskę na Halloween możesz po prostu pomalować, możesz dokleić do niej różne elementy itp. Pamiętaj jednak, aby nie była zbyt ciężka - gumka musi utrzymać ją na twojej twarzy.

Najmodniejszy kostium na tegoroczne Halloween? To Harley Quinn z "Legionu samobójców". Zobacz, jak odtworzyć jej makijaż

Maska na Halloween: wersja ekspresowa

Potrzebujesz błyskawicznego przebrania? Weź papierowy talerzyk i zrób z niego maskę! Możesz wykorzystać go w całości i np. pomalować na zielono, dodać trochę zadrapań i stworzyć potwora albo przeciąć ją na pół, pomalować na czerwono - nie będzie idealnie, ale może udawać krwistą plamę na twojej twarzy. Może nie będzie strasznie, na pewno będzie... zabawnie. A w końcu Halloween to niby strachy, ale - tak naprawdę - liczy się to, że spotykamy się ze znajomymi. A oni docenią nawet papierowy talerzyk udający maskę. Przebranie to przebranie, prawda?

Pamiętaj o całości

Jeśli masz trochę czasu i zależy ci, aby twój strój był dopracowany, zadbaj o pozostałe elementy swojej kreacji. Maska na Halloween będzie grała główne skrzypce, ale odpowiednie dodatki dopełnią całość. Masz maskę - nietoperza? Ubierz się na czarno, załóż pelerynę, włosy spryskaj suchym szamponem. Możesz natapirować włosy, zamiast peleryny wykorzystać stare prześcieradło - nad resztą stroju nie musisz spędzać dużo czasu, chwyć co masz pod ręką. W końcu tu chodzi o maski na Halloween, prawda? A może zorganizujecie imprezę, w której to one będą grały pierwsze skrzypce? Zamiast wymyślać skomplikowane przebrania, niech każdy zrobi maskę. Dobra zabawa gwarantowana.

To także może cię zainteresować:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.