Dekoracje na Halloween: jak zrobić? Podpowiadamy

Szykujesz imprezę halloweenową i zastanawiasz się, jak zrobić dekoracje? Ozdoby na Halloween bez problemu przygotujesz w domu, nie musisz kupować gotowych ozdób.

Dekoracje na Halloween zrobisz bardzo szybko, nie potrzebujesz wielkich zdolności plastycznych. Do ich przygotowania możesz zaangażować dzieci, razem stworzycie ozdoby, które zachwycą gości. Wiadomo, klimat ma wielki znaczenie, a trochę nietoperzy, duchów i dyń pomoże stworzyć "efekt WOW".

Ozdoby na Halloween zrób to sam

Jak się do tego zabrać? Przede wszystkim potrzebujesz inspiracji. Dekoracje na Halloween pojawiły się w naszej galerii, znajdziesz tam wiele ciekawych propozycji. Musisz też zastanowić się, co w ogóle kojarzy ci się z tym świętem. Dla mnie motywy przewodnie to:

  • dynia
  • nietoperze
  • duchy

Do tego kolory: głównie czarny i pomarańczowy, pojawi się także biel i czerwień. Aby przygotować klimatyczną imprezę, oprócz halloweenowych przebrań, będziesz potrzebować owoców i trochę materiałów plastycznych (głównie sztywny papier, nożyczki i mazaki) - z nich wyczarujesz prawdziwe skarby.

Dekoracje DIY: to naprawdę proste

Zacznij od zrobienia nietoperzy. Oprócz takich, które znalazły się w naszej galerii, możesz zrobić harmonijkową girlandę. Będziesz potrzebować podłużnego kawałka czarnego brystolu, ołówka i nożyczek. Papier zegnij w harmonijkę, pamiętaj, że wielkość każdego boku będzie mniej więcej wielkością twojego nietoperza. Następnie narysuj zwierzątko, tak, aby skrzydła dotykały obydwu krawędzi kartki. Kolejny krok to wycinanie - pamiętaj, aby nie przeciąć miejsca połączenia harmonijki, wtedy będziesz miał dużo nietoperzy, ale żadnej harmonijki. Jeśli chcesz mieć naprawdę długą girlandę po prostu połącz ze sobą kilka mniejszych.

Do wykałaczek lub patyczków do szaszłyków podoklejaj wycięte z papieru dynie, nietoperze, kapelusze czarownic itp. - ta ozdoba na Halloween powstaje błyskawicznie, a to prosty i skuteczny sposób na ozdobienie strasznego jedzenia.

Nie możemy zapominać o mandarynkach, które mogą udawać miniaturowe dynie. Na tych, których nie obierzesz ze skórki narysuj buźkę, niekoniecznie straszną, a te obrane ze skórki nie czyść z białych "farfocli" - będą jeszcze bardziej przypominały dynię. Ostatni krok to włożenie kawałka zielonego papieru lub szczypiorku, który będzie udawał łodygę i nasza miniaturowa mandarynko-dynia gotowa.

Dekoracje na Halloween na stół

Stół ozdobi na pewno jedzenie (przygotuj strrraszne przekąski), ustaw też trochę przygotowanych wcześniej gadżetów (np. nietoperze z rolek po papierze). Klimatu nada także odpowiednie oświetlenie - mogą to być lampiony zrobione z małych dyń albo świetlne łańcuchy. W okolicach Halloween pełno jest lampek przypominających te bożonarodzeniowe, ale zamiast klasycznych "kulek" zakończone są dyniami, nietoperzami itp.

Zamiast obrusu na stole połóż tematyczną ceratę, stare prześcieradło w którym na dole wytniesz trójkąty albo rozwiń ciemną krepinę.

Pamiętaj - bezpieczeństwo przede wszystkim! Papier, krepina itp. nie idą w parze z ogniem, jeśli zdecydujesz się rozłożyć tego typu materiały na stole, zrezygnuj z lampionów z podgrzewaczami w środku.

Masz więcej czasu? Co powiesz na...

... halloweenowe witraże? Największe wrażenie robią te złożone z wielu mniejszych kawałków, ale ich wykonanie jest czaso- i pracochłonne. Ale dla efektu warto! Możesz też wyciąć wzór, a wyklejaniem bibułą niech zajmie się dziecko. W sieci znajdziecie mnóstwo wzorów na Halloween, ale dynie czy nietoperze bez problemu stworzycie sami.

Ozdoby na Halloween to jedno, najważniejsza jest dobra zabawa

Jeśli masz spędzić kilka wieczorów na przygotowywaniu ozdób, a później padać ze zmęczenia na imprezie - nie szalej. Twoi goście będą woleli uśmiechniętego gospodarza, niż wymyślne dekoracje. Nawet jeśli na stole miałyby być plastikowe nietoperze, które kupiłeś przez przypadek albo serwetki z Wielkanocy - ważniejsze jest, że się spotkacie.

Życzymy dobrej (ale strasznej ;) zabawy!

To także może cię zainteresować:

Więcej o: