Wierszyki urodzinowe, czyli życzenia urodzinowe pełne rymów

Życzenia na urodziny, imieniny, czy też inne okazje to coś, o czym warto pamiętać. Nawet, jeśli miałyby to być dwa słowa na pewno wywołają uśmiech na twarzy. A co powiecie na wierszyki urodzinowe?

Wierszyki urodzinowe dla dzieci

Rymowanki spodobają się najmłodszym. Wierszyki urodzinowe znajdziecie na wielu kartkach, możecie je także błyskawicznie wymyślić samemu. Nie muszą to być skomplikowane dzieła, ważne, aby były to... śmieszne wierszyki urodzinowe, takie kojarzące się dziecku pozytywnie.

Zosia pędzi na Minimusie,
Minionki to chyba niezłe rabusie,
Pinkie Pie imprezę rozkręca w Ponyville,
a ja do Ciebie z życzeniami mknę ile sił!
Słodkości tyle, ile w najsłodszych cukierkach,
bądź pewna w życiu, tak jak twa ręka w bierkach.
Zdrowia, radości i pomyślności,
samych dobrych wiadomości.

Wierszyki urodzinowe charakteryzują się prostymi rymami, najczęściej w układzie aa bb lub ab ab. Wystarczy kilka rymów, aby stworzyć życzenia. Takie, wymyślone samodzielnie, cieszą o wiele bardziej.

Śmieszne wierszyki urodzinowe nie tylko dla dzieci

Zabawne rymowanki mogą być życzeniami na urodziny także dla siostry, mamy czy koleżanki. Znajdziemy je w już wypełnionych kartach, "gotowce" bez problemu wyszukamy także w internecie. Wiersze urodzinowe w kilka chwil stworzymy sami.

Zdrowia, szczęścia i słodyczy,
tego xyz Tobie życzy.
A do tego moc radości,niekończącej się miłości.
W życiu, w pracy powodzenia,
mnóstwa marzeń do spełnienia.
Na co dzień i od święta,
wiedz, że jest ktoś, kto o Tobie pamięta.

Krótkie wierszyki urodzinowe na prawdę można stworzyć w kilka chwil. Teraz mogą być i dłuższe - kiedyś chcąc wysłać SMS urodzinowe musieliśmy ograniczać się do (zazwyczaj) 160 znaków, dziś mamy ich do dyspozycji o wiele więcej - SMS na urodziny może być o wiele dłuższy.

Życzenia urodzinowe dla przyjaciółki

Bliskiej osobie nie musimy składać oklepanych życzeń, korzystać z gotowych formułek. Gdy kogoś znamy, wiemy, co jest dla niego najważniejsze i jakie słowa będą dla niego cenne. "Wszystkiego najlepszego na urodziny" to standard, dodajmy do tego np. powodzenia na egzaminie z prawa jazdy, powodzenia z urządzaniem mieszkania, udanego wypoczynku podczas wymarzonych wakacji itp.

Wierszyki urodzinowe dla kolegi, koleżanki

To, na jaką formę życzeń się zdecydujemy, zależy od tego, co nas łączy z osobą, której będziemy je składać, w jakiej relacji jesteśmy. Inne słowa skierujemy do mamy, inne - do koleżanki z pracy. Owszem, możemy składać rymowane życzenia, zdecydujemy się jednak na poważniejsze rymy, pominiemy np. "moc buziaków od chłopaków".

Podziękowania za życzenia

Urodzinowe wierszyki to coś, co podoba się na tyle, że... chcemy za nie podziękować. Rymowanka za rymowankę - wielu obdarowuje się wierszykami praktycznie w nieskończoność (bo rymy się nie kończą, może w końcu zabraknąć sił).

Lubicie dostawać rymowane życzenia? Układacie sami wierszyki urodzinowe?

To także może cię zainteresować:

Więcej o: