Dzień Dziecka 2017: najciekawsze prezenty dla dzieci

Dzień Dziecka 2017 zbliża się wielkimi krokami, to najwyższy czas, aby zadbać o prezenty dla dzieci. Co spodoba się maluchom? Podpowiadamy. Jakie są - według nas - najciekawsze prezenty dla dzieci?

Dzień Dziecka to wyjątkowa data w kalendarzu: tego dnia świętują najmłodsi. W naszym kraju tego dnia odbywa się mnóstwo uroczystych akademii, w szkołach nie ma normalnych zajęć - organizowane są różnego rodzaju wycieczki albo imprezy na terenie szkoły (np. festyny rodzinne). Dzień Dziecka to dzień, w którym w Warszawie obraduje Sejm Dzieci i Młodzieży.

Dzień Dziecka - to jest najważniejsze

Należy pamiętać, że Dzień Dziecka to nie tylko prezenty. Przede wszystkim chodzi o prawa dziecka, o to, aby o nich pamiętać i ich przestrzegać. Święto to zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w 1954 roku, w krajach członkowskich ONZ obchodzony jest od 1955 roku. Nie ma jednej daty, w różnych państwach Dzień Dziecka celebrowany jest w różne dni. W Polsce (i innych byłych państwach socjalistycznych) Dzień Dziecka wypada 1 czerwca (od 1950 roku).

Dzień Dziecka: najciekawsze prezenty dla dzieci

Co kupić dziecku z okazji Dnia Dziecka? Pamiętajmy, że naprawdę prezenty nie są najważniejsze. Dla dzieci bardziej liczy się nasza obecność, wspólnie spędzony czas, niż - nawet najwspanialsze - podarunki. Jeśli jesteście zdecydowani, aby coś kupić pamiętajcie, aby wybierać nie rzeczy, które są modne i reklamowane, ale takie, które rzeczywiście spodobają się dziecku. Miejcie też na uwadze fakt, że jeśli chcecie kupić prezenty dla dzieci przez internet lepiej to zrobić wcześniej - wypatrzone przez was rzeczy szybko mogą stać się niedostępne.

Prezenty na Dzień Dziecka dla najmłodszych

Maluchy nie docenią prezentu, teraz bardziej ucieszy on nas, niż głównego obdarowywanego. Niemowlakom na pewno spodobają się różnego rodzaju grzechotki, zabawki sensoryczne, grające zabawki (pamiętaj, aby wybierać takie z regulacją głośności i które można wyłączyć w dowolnej chwili - niektóre cichną dopiero wtedy, gdy wygrają cały zestaw melodyjek i jedynym ratunkiem jest wyjęcie baterii). Starszemu niemowlakowi możemy podarować stolik edukacyjny, albo stabilny pchacz, który będzie oparciem przy stawianiu pierwszych kroków. Sezon na zabawy w piaskownicy w pełni - roczniakom (ale i starszym dzieciom) na pewno przydadzą się różnego rodzaju gadżety do zabawy w piachu - foremki, łopatki, wiaderka, młynki... Dzieciom, które już chodzą spodobają się np. zwierzątka na patyku, które można prowadzać (a one wydają zabawne dźwięki).

Coś dla dwulatka, coś dla trzylatka

Kilkulatki są ciągle w biegu, przyda im się coś, co pomoże rozładować energię. Mogą to być miękkie kręgle, piłka, zestaw rakietek z rzepem. Wózki, w których można przewozić różne rzeczy (nie tylko lalki, ale i skarby zbierane podczas spaceru) także będą dobrym rozwiązaniem. Dzieci na pewno ucieszą się z baniek - one fascynują ludzi w każdym wieku - te do których dołożony jest specjalny dozownik wywołają jeszcze więcej frajdy (i zminimalizują ryzyko zalania się płynem). Maluchy uwielbiają także klocki, uwielbiają budować wysokie wieże, domki dla swoich zabawek. To wiek, w którym pociąga przekładanie z miejsca na miejsce, pakowanie i rozpakowywanie: zabawki w woreczkach, przedmioty do segregowania - to wszystko może zająć dziecko na pewien czas.

Prezenty na Dzień Dziecka dla przedszkolaka

Starszaki potrafią się już dłużej skupić na jednej czynności, podobają im się różnego rodzaju gry i układanki. Popularne "planszówki", puzzle na pewno ucieszą przedszkolaka. Na rynku wybór jest ogromny, na pewno znajdziemy coś dopasowanego do naszego dziecka, np. puzzle z ulubionym bohaterem. Inne prezenty dla dzieci? W tym wieku maluchy często odnajdują w sobie małego artystę, uwielbiają rysować, naklejać - tworzyć. Wystarczy, że wstąpimy do sklepu papierniczego i zaopatrzymy się w bloki z kolorowymi kartkami, kredki, klej z brokatem. Możemy też kupić np. styropianową figurkę albo zabawkę pokrytą odpowiednim materiałem, które dziecko samo ozdabia.

Uniwersalne prezenty dla dzieci

Książki to coś, co podoba się dzieciom w każdym wieku, szczególnie wtedy, gdy do ich oglądania zasiada cała rodzina. Podobnie jest ze, wspomnianymi już wcześniej, zabawkami do piachu. Ucieszą i malucha, i starszaka. Gadżety do zabawy na świeżym powietrzu (piłki, duże samochody, kosiarki itp.) również spodobają się dzieciom w różnym wieku. Nie traci na ważności również ciastolina albo piasek kinetyczny (nie polecamy ich najmłodszym dzieciom) - można z nich wyczarować prawdziwe cuda. Pamiętajcie, że dzieci ucieszą się z każdego drobiazgu, a największym prezentem będzie wspólnie spędzony czas - wycieczka na plac zabaw albo do pobliskiej cukierni będzie idealnym podarunkiem na Dniem Dziecka.

To może cię zainteresować: Pomysły na Dzień Dziecka

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.