10 najlepszych prezentów na komunię dla chłopca

Zostaliśmy zaproszeni na uroczystość Pierwszej Komunii. Co powinniśmy podarować dziecku, jakie pamiątki komunijne są dostępne? Przedstawiamy propozycje najlepszych prezentów na komunię dla chłopca.
Zobacz wideo

Prezent na komunię dla chłopca nie różni się diametralnie od prezentu na komunię dla dziewczynki. Wybierając podarunek pamiętajmy, że ma on przede wszystkim przypominać o tym wyjątkowym dniu. Najlepsze pamiątki komunijne?

1. Medaliki i krzyżyki na łańcuszkach

To chyba najpopularniejszy prezent na komunię, chętnie sięgają po niego szczególnie dziadkowie i chrzestni.  Warto pamiętać także o grawerze, który przypomni, z jakiej okazji to podarunek.

2. Książki o tematyce religijnej

Osobnym prezentem na komunię, albo połączonym np. z wspomnianym wcześniej łańcuszkiem, może być pamiątkowe wydanie Biblii, albo Dziejów Apostolskich. W kwietniu i maju w księgarniach pojawiają się ładne wydania, dedykowane dzieciom, które przystępują do Pierwszej Komunii.

3. Rower

Wiele osób z okazji Pierwszej Komunii dostało rower. Czasy się zmieniają, ten prezent na komunię nadal jest popularny. Do łask wracają również składaki - może nie takie, jakie pamiętają przedstawiciele starszego pokolenia. Nowoczesne, składane rowery, na pewno się sprawdzą. Jeśli chłopiec przystępujący do komunii lubi wykonywać różne triki na rowerze, może sprezentujmy mu wymarzony model jednośladu? A może sprzęt już ma, ale brakuje mu różnych dodatków? Wypytajmy rodziców, głównego zainteresowanego - na pewno trafimy do celu.

Family Fest 3 - zapraszamy na świetną zabawę w Dzień DzieckaFamily Fest 3 - zapraszamy na świetną zabawę w Dzień Dziecka redakcja

Zapraszamy na trzecią edycję rodzinnego festiwalu Family Fest! Więcej szczegółów >>

4. Sprzęty i akcesoria sportowe

Jak rower to i inne sprzęty sportowe. Najlepsze prezenty na komunię dla chłopca? To na pewno rolki, deskorolka, longboard, hulajnoga... A jeśli chłopiec uprawia jakiś sport, może trzeba wymienić jakiś element jego ekwipunku, może potrzebne są nowe ochraniacze, kask. Pamiętajmy, aby wybierać porządne rzeczy, niech posłużą dziecku przez pewien czas.

5. Zegarek

To kolejny ponadczasowy prezent na komunię. Chłopcom na pewno spodobają się zegarki z różnymi dodatkowymi funkcjami, możemy także zainwestować w smartwatcha (sensowny model można znaleźć w dobrej cenie). Postarajmy się sięgnąć po model, który nie jest zbyt dziecinny, którego chłopiec nie rzuci po kilku miesiącach w kąt, ponieważ zmienią się jego zainteresowania. Na deklu zegarka umieśćmy dedykację, niech przypomina o dniu Pierwszej Komunii i... o nas.

6. Elektronika

Pomysłem na prezent na komunię dla chłopca są także różnego rodzaju sprzęty elektroniczne. Kiedyś popularne były głównie walkmany i (później) discmany, dziś chętnie sięgamy po różnego rodzaju kieszonkowe odtwarzacze muzyczne (MP3, MP4). Przez dłuższy czas dziecku posłuży także tablet, albo elektroniczny czytnik. Jeśli jest dużym fanem muzyki, ucieszy go profesjonalny sprzęt grający, albo... stary gramofon i zestaw płyt winylowych. Niektórzy z okazji pierwszej komunii wręczają także laptopy.

7. Pieniądze

To chyba najbardziej uniwersalny prezent na komunię. Możemy wypytać dziecko, może zbiera na coś konkretnego i podarowana przez was gotówka przybliży go do celu. Warto do koperty dołożyć także kartkę z dedykacją, albo dołączyć ładnie wydaną książkę (nie tylko wspomnianą wcześniej Biblię, ale i "normalne" pozycje, np. "Przygody Tomka Sawyera"), oczywiście nie możemy zapomnieć o wpisaniu kilku słów od siebie.

8. Książki

Książki nie muszą być jedynie dodatkowym prezentem, dołączonym do koperty z pieniędzmi. Ładne wydanie będzie świetną pamiątką komunijną. Dedykacja przypomni dziecku nie tylko o dniu Pierwszej Komunii, ale i od nas. Możemy wybrać książki, którymi bohater dnia może zainteresować się już teraz (przygody Harry'go Pottera, "Niekończąca się historia", "Opowieści z Narnii"), możemy sięgnąć też po takie, które spodobają mu się za kilka lat ("Mistrz i Małgorzata").

9. Vouchery, atrakcje dopasowane do zainteresowań

Vouchery, bony podarunkowe możemy znaleźć w coraz większej liczbie sklepów. Vouchery dostępne są nie tylko na zakupy, ale i na różnego rodzaju usługi, kursy. Młodemu fanowi fotografii możemy zafundować specjalistyczny kurs, dla innego doskonałym prezentem na komunię okaże się karnet na basen, dla jeszcze innego - kurs języka angielskiego. Podpytajmy rodziców, albo samego zainteresowanego, wspólnie na pewno wybierzecie coś odpowiedniego.

10. Inwestycja w przyszłość

Chociaż ten prezent może niezbyt ucieszyć dziecko, na pewno za jakiś czas będzie wdzięczne. Chodzi tu o wszelkiego rodzaju lokaty, ubezpieczenie posagowe itp. Warto sprawdzić różnego rodzaju oferty i wybrać tę najsensowniejszą, a także przedyskutować całą sprawę z rodzicami dziecka. Może zechcą wpłacać tam coś co miesiąc, a może od razu dołożą jakąś kwotę by rosła w siłę? Dziecku warto wytłumaczyć, na czym polega taka inwestycja i co to jemu daje. A jeśli chcemy coś podarować dodatkowo, wybierzmy książkę z dedykacją.

Nie zapominajmy jednak, że najważniejszy jest sam fakt przystąpienia do Pierwszej Komunii, a dla dziecka liczy się to, że będziemy razem z nim uczestniczyć w tym wyjątkowym dniu.

To także może cię zainteresować:

Więcej o:
Copyright © Agora SA