10 najlepszych prezentów na komunię dla dziewczynki

Pierwsza Komunia to wyjątkowe przeżycie zarówno dla przystępujących do sakramentu dzieci, jak i ich bliskich. Zaproszeni na tę uroczystość goście myślą także o pamiątkach, które mogą podarować w tym dniu. Jaki prezent na komunię dla dziewczynki wybrać? Podpowiadamy.
Zobacz wideo

Prezent na komunię dla dziewczynki to wyzwanie. Jak wybrać coś wyjątkowego, co będzie przypominać o tym wyjątkowym dniu i nie zużyje się po kilku miesiącach? Oto nasz subiektywny wybór najlepszych prezentów na komunię dla dziewczynki.

Pamiątki komunijne: motyw religijny

Medaliki i krzyżyki na łańcuszkach to popularny prezent, chętnie wybierany przez chrzestnych lub dziadków. To doskonała pamiątka tego wyjątkowego dnia. Cena zależy od kruszcu i rozmiaru, ale można kupić naprawdę ładny zestaw za rozsądną cenę. Na medaliku możemy także wygrawerować np. datę Pierwszej Komunii. 

Uzupełnieniem (albo oddzielnym prezentem) może być ładne wydanie Biblii, albo Dziejów Apostolskich. W okresie komunijnym w sprzedaży pojawiają się wydania dedykowane temu wydarzeniu, ze specjalnym miejscem na dedykację, albo na wklejenie pamiątkowego zdjęcia.

Co na komunię dla dziewczynki? Książki!

Książki są doskonałym pomysłem na każdą okazję, idealnie sprawdzą się także jako prezenty komunijne. Nie musimy sięgać jedynie po te o tematyce religijnej, świetnie sprawdzą się także inne tytuły. Wybierajmy ładne wydania, twarde okładki. "Mały Książę", "Kubuś Puchatek", "Ania z Zielonego Wzgórza" - to jedne z tych książek, z których dziewczynka ucieszy się w dniu Pierwszej Komunii i po które chętnie sięgnie, gdy będzie starsza. Nie zapomnijmy o wpisaniu dedykacji!

Praktyczny prezent na komunię dla dziewczynki

To, co podarujemy w tym wyjątkowym dniu, może spełniać nie tylko funkcję pamiątkową, ale i praktyczną. Od lat doskonałym prezentem komunijnym są zegarki. Porządny czasomierz będzie służył lata, na deklu możemy umieścić dedykacje. Wybierajmy uniwersalne modele, lepiej postawić na model ponadczasowy wzór, a nie infantylne obrazki.

Gdy myślimy o prezencie na komunię, bardzo często do głowy przychodzi nam rower. Kiedyś popularnością cieszyły się składaki, później przyszła moda na rowery górskie. Czasy się zmieniają, ale jednoślad jest dobrym pomysłem na podarunek na komunię dla dziewczynki. Wybierając rower pamiętajmy, że powinien on posłużyć kilka lat, zrezygnujmy z nadruku wróżek, wstążeczek wystających z uchwytów i tym podobnych ozdób. To droższy prezent, jego wybór dobrze jest skonsultować: z rodzicami, dzieckiem, które przystępuje do komunii.

Popularnymi prezentami są także różnego rodzaju sportowe gadżety: hulajnogi, rolki, longboardy. Wybierajmy te porządnie wykonane, z dobrych materiałów. Niech nie będą to jednorazowe rzeczy, które rozpadną się podczas pierwszej jazdy.

W ostatnich latach popularnością cieszą się także trampoliny i quady. Jednak po pierwsze są to dość drogie prezenty, pod drugie - trzeba skonsultować z rodzicami dziecka, czy będą mieli co zrobić z takim podarunkiem.

Prezent na komunię: elektronika

Tablety, czytniki, odtwarzacze muzyki, aparaty fotograficzne - to wszystko możemy podarować na komunię. To, jaki prezent wybierzemy zależy przede wszystkim od zasobności naszego portfela. Może warto zebrać kilka osób i wspólnie kupić coś większego? Taka rzecz na pewno posłuży kilka lat, to dobra inwestycja. A np. aparat fotograficzny może sprawić, że dziecko odkryje nową pasję.

Droższym prezentem jest także laptop. Jego zakup warto skonsultować z rodzicami dziecka - być może nie chcą, aby ich dziecko miało tego typu sprzęt do dyspozycji. Prezent na komunię dla dziewczynki, który także warto przegadać z jej opiekunami to telefon komórkowy: mowa tu o samym aparacie (lub o urządzeniu na kartę). Chodzi zarówno o sam fakt posiadania przez dziecko telefonu, jak i zobowiązaniu finansowym (abonament, doładowywanie karty).

A może biżuteria?

Biżuteria na komunię dla dziewczynki? Dlaczego nie. Nie mówimy tu jedynie o medalikach i krzyżykach, a o "normalnej" biżuterii - pierścionkach, bransoletkach... Nie musi to być rzecz, którą dziewczynka będzie nosiła już teraz (a i takie są dostępne, nie tylko z infantylnymi zawieszkami), ale taka, po którą sięgnie za kilka lat. Jeśli to możliwe, pamiętajmy o grawerze - z datą, informacją od kogo i z jakiej okazji jest to podarunek.

Prezent na komunię w kopercie

Najpopularniejszy prezent na komunię? Pieniądze. Możemy dołożyć do czegoś, na co dziecko zbiera, albo po prostu, podarować mu gotówkę, którą dowolnie wykorzysta. Bardzo często koperta z pieniędzmi jest dodatkowym prezentem, np. do książki. Pieniądze się rozchodzą, do koperty włóżmy także pamiątkową kartę: jest szansa, że dziewczynka będzie ją przechowywać i to ona, a nie pieniądze, za kilka-. kilkanaście lat przypomni jej o dniu Pierwszej Komunii. I o was.

Pamiętajcie jednak, że, mimo wszystko, to nie prezent powinien być najważniejszy.

To także może cię zainteresować:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.